Disnemar Xylo, aerozol do nosa z wodą morską, 1mg/ml, dla dorosłych i dzieci od 10 lat, 10ml

  • Producent: MYLAN
  • Model: 10 ml
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 1
  • £5,69

  • Disnemar Xylo, aerozol do nosa z wodą morską, 1mg/ml, dla dorosłych i dzieci od 10 lat, 10ml

Disnemar Xylo 1mg/ml aerozol do nosa to lek , który doskonale sprawdza się w udrażnianiu i czyszczeniu nosa. Przyśpiesza regenrację błony śluzowej dzięki jej odpowiedniemu nawilżeniu. Zawiera wodę morską.

Wskazania

Do krótkotrwałego leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa.

Skład

Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek. 1 mililitr roztworu zawiera: 1mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze. Jedno rozpylenie aerozolu Disnemar Xylo 1,0 mg/ml (czyli 90 mikrolitrów) zawiera 90 mikrogramów ksylometazoliny chlorowodorku. Ponadto lek zawiera wodę morską oczyszczoną, potasu diwodorofosforan i wodę oczyszczoną.

Działanie

Zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, w wyniku tego zmniejsza jej obrzęk wywołany różnymi przyczynami i ułatwia oddychanie przez nos.

Sposób użycia

Przed pierwszym podaniem leku konieczne jest kilkukrotne (czterokrotne) rozpylenie aerozolu w powietrze w celu uzyskania jednolitych dawek. Butelkę należy trzymać w pozycji pionowej. Jeśli lek nie był stosowany przez kilka dni, to w celu uzyskania jednolitych dawek należy rozpylić przynajmniej jedną dawkę aerozolu w powietrze. Disnemar Xylo 1 mg/ml jest przeznaczony do leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa u dzieci w wieku od 10 lat oraz u dorosłych. Zazwyczaj stosowana dawka to 1 lub 2 rozpylenia aerozolu do każdego otworu nosowego co 10 do 12 godzin (nie więcej niż trzy razy na dobę) przez maksymalnie 7 dni.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ksylometazolinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Disnemar Xylo, jeśli pacjent przebył niedawno operację mózgu z dostępu przez nos lub jamę ustną.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować