Aspirin Protect 100 mg, 98 tabletek dojelitowych

  • Producent: BAYER
  • Model: 98 tabletek dojelitowych
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 4
  • £18,99

  • Aspirin Protect 100 mg, 98 tabletek dojelitowych

Stosowany w leczeniu i zapobieganiu chorobom serca, w tym zawałom serca. Aspirin Protect 100 mg tabletki dojelitowe zalecany jest w leczeniu niestabilnej choroby wieńcowej, w celu zapobiegania zawałowi mózgu oraz przemijającym atakom niedokrwiennym (TIA) po wystąpieniu pierwszego stadium, po zabiegach chirurgii naczyniowej lub interwencyjnej arterialnej.

Lek Aspirin Protect 100 mg tabletki dojelitowe jest również zalecany w przypadku rozpoznanego Zespołu Kawasaki, gdzie pełni rolę zahamowania stanu zapalnego w fazie gorączki oraz zahamowania profilaktycznej agregacji płytek krwi w przypadku tętniaków tętnicy wieńcowej.

Efekt

Składnik aktywny leku Aspirin Protect 100 mg tabletki dojelitowe (Opakowanie: 98 szt.), kwas acetylosalicylowy jest inhibitorem cyklooksygenazy, a więc nieodwracalnie hamuje agregację płytek krwi, poprawiając właściwości przepływu krwi i pomagając w zapobieganiu okluzji naczyniowej.

Tabletka leku jest powlekana, dzięki czemu aktywny składnik jest uwalniany dopiero w jelicie cienkim, a lek jest łagodny dla żołądka.

Skład

Składnik aktywny: kwas acetylosalicylowy 100 mg.

Środki ostrożności

Przyjmowanie tego leku powinno być bezwzględnie omówione z lekarzem. Należy poinformować go o jakichkolwiek innych przyjmowanych lekach, ponieważ znane są interakcje z innymi farmaceutykami.

Nie należy przyjmować leku Aspirin Protect 100 mg tabletki dojelitowe jeżeli została stwierdzona nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik, przy nadwrażliwości na leki z grupy salicylanów, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, przy astmie oskrzelowej, czynnej chorobie wrzodowej, zaburzeniach krzepnięcia krwi, polipach nosa, małej liczbie płytek krwi.

W związku z działaniem kwasu acetylosalicylowego na płytki krwi, w razie głębokiego zranienia lub złamania może dojść do nadmiernego krwawienia, z wykrwawieniem włącznie.

Sposób użycia

Aspirin Protect 100 mg tabletki dojelitowe należy przyjmować długoterminowo, wg wskazań lekarza. Nie rozgryzać, popijać dużą ilością wody. W przypadku ostrego zawału serca, tabletkę rozgryźć.

U kobiet w ciąży, w okresie laktacji oraz u dzieci, stosowanie leku powinno być bezwzględnie ustalone z lekarzem. Przyjęto, że kobiety w ciąży nie powinny przyjmować więcej niz 150 mg kwasu acetylosalicylowego w ostatnim trymestrze ze względu na możliwe skutki uboczne dla niej i dla dziecka, w tym również podczas porodu. Kwas acetylosalicylowy może w niewielkich ilościach przeniknąć do mleka matki.

Dodatkowe informacje

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci
Aby uniknąć działań niepożądanych, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent: Bayer Vital GmbH GB Pharma, Kaiser-Wilhelm-Allee Gebäude K56, 51368 Leverkusen.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: serce i krążenie, przeciwzakrzepowe, kwas acetylosalicylowy, zakrzepy, serce, układ krążenia, naczynia krwionośne