Diather Test Krew Utajona W Kale, domowy test do wykrywania krwi utajonej w kale, 1 sztuka

  • Producent: DIATHER
  • Pojemność: 1 test
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 10
  • £12,99

  • Diather Test Krew Utajona W Kale, domowy test do wykrywania krwi utajonej w kale, 1 sztuka

Test krew utajona w kale (FOB) to wyrób medyczny do samodzielnego użytku, umożliwiający diagnostykę różnych chorób przewodu pokarmowego.

Zawartość opakowania

W zestawie znajdują się: saszetka z testem kasetkowym, papierowa podkładka i aplikator do pobierania próbki, pojemnik z odczynnikiem oraz instrukcja użycia.

Działanie

Na membranie testu umieszczone zostały specyficzne przeciwciała przeciwko antygenowi ludzkiej hemoglobiny. Dzięki temu wykrywane są nawet niewielkie ilości ludzkiej krwi, które nie są widoczne makroskopowo - dokładność badania wynosi 99,1%.

Test nie wykrywa antygenów hemoglobiny krwi zwierzęcej (wołu, świni, kurczaka, indyka, kozy, konia i królika) dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie specjalnej diety przed jego wykonaniem.

Przeznaczenie produktu

Produkt przeznaczony jest przede wszystkim dla osób po 50 roku życia, w celach profilaktycznych oraz jako pomoc w diagnostyce chorób przewodu pokarmowego tj.: wrzodziejące zapalenie jelita grubego, inne choroby zapalne jelit, polipy oraz nowotwory jelita grubego.

Wskazania

Zaleca się wykonanie badania jeśli u pacjenta występują bóle żołądka, uczucie ciężkości, nagły spadek masy ciała, a także jeśli posiada predyspozycje rodzinne do występowania raka jelita grubego. 
Osobom po 50 roku życia zaleca raz do roku profilaktyczne wykonywanie testu jako przesiewowe badanie w kierunku nowotworów jelita grubego.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1. Wypróżnij się na podkładkę do pobierania próbki dołączoną w zestawie. 
2. Za pomocą aplikatora pobierz próbkę i umieść ją w pojemniku z odczynnikiem. 
3. Nanieś 2 krople na okienko na próbkę S i odczekaj 5 minut. 
4. Odczytaj wynik.

Obecność dwóch barwnych pasków (jeden w polu testowym T, drugi w polu kontrolnym C) oznacza wynik pozytywny - w próbce wykryto obecność krwi. Obecność tylko jednego paska w polu kontrolnych C wskazuje na wynik negatywny, natomiast obecność paska w polu testowym T i brak paska w polu kontrolnym C oznacza, że test jest nieprawidłowy i należy go powtórzyć

Uwagi i środki ostrożności

Zamoczenie płytki, pobranie zbyt małej ilości próbki lub dodanie niewłaściwej ilości odczynnika na pole S może być przyczyną uzyskania nieprawidłowego wyniku. 
Wyniki pozytywne lub budzące niepokój należy skonsultować z lekarzem. 
W przypadku uzyskania wyniku negatywnego przy jednoczesnym występowaniu objawów ze strony układu pokarmowego należy skonsultować się z lekarzem. 
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: test, diagnostyka, układ pokarmowy, jelita, jednorazowe