Strepsils na kaszel 375 mg, 20 kapsułek

  • £12,59

  • Strepsils na kaszel 375 mg, 20 kapsułek

Strepsils na kaszel to lek w postaci kapsułek twardych. Stosuje się go u osób dorosłych w chorobach dróg oddechowych z nadmierna ilością lepkiego śluzu.

Skład

Substancją czynną leku jest karbocysteina.

Jedna kapsułka twarda zawiera 375 mg karbocysteiny.

Składniki uzupełniające zawartości kapsułki: mannitol, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan klasy K12, krzemionka koloidalna bezwodna oraz magnezu stearynian.

Składniki uzupełniające otoczki kapsułki: żelatyna; żelaza tlenek czerwony (E172); tytanu dwutlenek (E171) oraz żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Strepsils na kaszel to lek w postaci kapsułek twardych do połykania.

Zalecane dawkowanie na początku kuracji wynosi trzy razy dziennie po dwie kapsułki. Po uzyskaniu poprawy dawkę należy zmniejszyć do jednej kapsułki cztery razy dziennie.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 5 dni.

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana ilości kapsułek należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

W przypadku pominięcia dawki, kolejną należy przyjąć o stałej porze. Nie należy przyjmować dawki podwójnej.       

Działanie

Strepsils na kaszel zmniejsza lepkość śluzu w drogach oddechowych, dzięki czemu łatwiej ją odkrztusić.

Wskazania

Strepsils na kaszel stosuje się jako lek uzupełniający w chorobach dróg oddechowych przebiegających z nadmierną ilością lepkiego śluzu, w tym również w POChP - przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Strepsils na kaszel u osób z czynną chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz w przypadku nadwrażliwości na karbocysteinę lub którąkolwiek substancji pomocniczych występujących w leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Podczas stosowania leku mogą występować reakcje alergiczne objawiające się: wysypką, wykwitami skórnymi, rumieniem, problemami z oddychaniem i połykaniem, obrzękiem (warg, twarzy, języka, gardła). Zgłaszano również przypadki krwawienia z przewodu pokarmowego, wymioty. Zarejestrowano przypadki pęcherzowego zapalenia skóry  Stevensa-Johnsona z krwawieniem ze skóry i pęcherzami w okolicy warg, oczu, jamy ustnej, nosa i narządów płciowych z towarzyszącą gorączką i objawami grypopodobnymi.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze szczególną ostrożnością należy stosować Strepsils na kaszel u osób w podeszłym wieku, pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy oraz osób stosujących leki, które mogą powodować krwawienia z przewodu pokarmowego.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Lek zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na kapsułkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przechowywać w temperaturze poniżej 30°C.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie zaleca się stosowania z lekami, które mogą wywołać krwawienie z przewodu pokarmowego.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Tego leku nie należy przyjmować w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nieznane są działania niepożądane jakie może wywierać lek stosowany podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Strepsils na kaszel nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: układ oddechowy, kaszel mokry, przeziębienie i grypa, mukolityczne, oskrzela