Kudzu, (Ekamedica), 60 kapsułek

  • Producent: EKAMEDICA
  • Pojemność: 60 kapsułek
  • Typ: Suplement diety
  • Stan magazynowy: 5
  • £14,69

  • Kudzu, (Ekamedica), 60 kapsułek

Suplement diety w kapsułkach zawierający ekstrakt z korzenia kudzu.
Kudzu to roślina jadalna, uważana za jedno z 50 podstawowych ziół, stosowanych w tradycyjnej chińskiej medycynie. To roślina, której działanie i właściwości od lat docenia się na Dalekim Wschodzie. W Chinach czy Japonii korzeń ten znalazł zastosowanie, w postaci naparów wodnych ze sproszkowanego korzenia oraz suchych wyciągów. Niezwykłe działanie tej rośliny wynika z zawartych w niej izoflawonów, takich jak: daidzyna, daidzeina, diglikozydy, pueraryny.

Właściwości

W Japonii i w Chinach wykorzystywany jest przede wszystkim w leczeniu cukrzycy, grypy, gorączki, nudności, migren, alergii, a także schorzeń górnych dróg oddechowych. Korzeń ten może również obniżyć podwyższone ciśnienie krwi i złagodzić dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
Korzeń kudzu może także stanowić cenną bron w walce z rakiem prostaty oraz innymi typami. W przypadku tego pierwszego hamuje aktywność testosteronu, co obniża wpływ androgenów na rozwój raka prostaty. W innych odmianach natomiast powstrzymuje rozwój naczyń krwionośnych dostarczających komórce nowotworowej składników niezbędnych do jej rozwoju. Co więcej, izoflawonoidy oczyszczają organizm z wolnych rodników.
Kudzu może być również cenny dla kobiet, ponieważ łagodzi objawy menopauzy. Działa podobnie jak estrogen, czyli hormon, jakiego brakuje w tym okresie. Dzięki temu roślina ta pomaga uporać się z uderzeniami gorąca, ubytkami masy kostnej, zawrotami głowy. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia chorób serca.

Składniki

Ekstrakt z korzenia kudzu (Pueraria lobata), HPMC – organiczna pochodna celulozy*, błonnik akacjowy.
*Składniki otoczki kapsułki
Zawartość składników roślinnych (1 kapsułka):
Ekstrakt z korzenia kudzu 12:1: 340 mg standaryzowany na zawartość izoflawonów 30%: 102 mg.
Do wyprodukowania 340 mg ekstraktu z korzenia kudzu użyto aż 4 080 mg korzenia kudzu.

Zalecana porcja do spożycia

1 kapsułka dziennie, po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Przechowywanie

Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Przed zastosowaniem produktu sugerujemy zapoznanie się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: medycyna tradycyjna, medycyna chińska, ciśnienie, migrena, przeziębienie, gorączka, menopauza, prostata, problemy pokarmowe, alergia