Ketokaps Max, 50 mg, 10 kapsułek miękkich

  • Producent: HASCO-LEK
  • Pojemność: 10 kapsułek
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 18
  • £4,29

  • Ketokaps Max, 50 mg, 10 kapsułek miękkich

Ketokaps Max to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym w postaci kapsułek miękkich. Przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 15 roku życia i dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest ketoprofen (Ketoprofenum).

1 kapsułka miękka zawiera 50 mg ketoprofenu.

Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50 %, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, czerwień koszenilowa (E 124). 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat:
Zalecana dawka to 1 kapsułka do 3 razy na dobę, co 6 do 8 godzin.
Nie należy przekraczać zalecanej maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 150 mg.
Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować produktu leczniczego dłużej niż przez 5 dni.

Działanie

Ketokaps Max należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Wskazania

Produkt leczniczy Ketokaps Max jest wskazany do objawowego leczenia ostrego bólu różnego pochodzenia o łagodnym i umiarkowanym nasileniu, np. bóli menstruacyjnych, mięśniowych i kostno-stawowych, głowy, zębów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek substancje pomocniczą oraz u Pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca, skazą krwotoczną, czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, owrzodzeniem, perforacją lub krwawieniem przewodu pokarmowego.

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany jeśli Pacjent reagował w przeszłości reakcją nadwrażliwości na inne leki z grupy NLPZ.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób): osłabienie, złe samopoczucie, niestrawność, nudności, ból brzucha, wymioty.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 osób): bóle i zawroty głowy, senność, zaparcia lub biegunki, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, zaczerwienienie, świąd, obrzęk, uczucie zmęczenia.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność u Pacjentów w podeszłym wieku ze schorzeniami przewodu pokarmowego, wątroby, nerek, niekontrolowanym nadciśnieniem, chorobami serca i naczyń, cukrzycą i palących tytoń oraz odwodnionych i w przebiegu zakażeń.

Produkt zawiera czerwień koszenilową (E 124), która może powodować reakcje alergiczne.

Kapsułki Ketokaps Max zawierają sorbitol.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

U niektórych pacjentów celowe może być stosowanie leków neutralizujących lub osłaniających błonę śluzową żołądka. Związki glinu o działaniu neutralizującym nie zmniejszają wchłaniania leku Ketokaps Max.

Należy unikać jednoczesnego stosowania Ketokaps Max z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), lekami wpływającymi na krzepniecie krwi, litem, metotreksatem.

Więcej informacji w ulotce dołączonej do leku.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Kapsułki najlepiej przyjmować podczas posiłków.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ketokaps Max nie należy stosować w I i II trymestrze ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Stosowanie w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u kobiet karmiących piersią.

Wpływ na płodność

Ketokaps Max może osłabiać płodność u kobiet i nie jest zalecany u kobiet, które planują ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku Ketokaps Max nie należy stosować poniżej 15 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

W przypadku wystąpienia senności, zawrotów głowy, zaburzeń widzenia lub drgawek nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, gorączka, migrena, ból mięśni, ból zęba, bolesne miesiączkowanie, ból głowy, ból pleców