Liść mącznicy, zioła do zaparzania, 50 g, (Kawon)

  • Producent: KAWON
  • Pojemność: 50 g
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 9
  • £3,29

  • Liść mącznicy, zioła do zaparzania, 50 g, (Kawon)

Liść mącznicy to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach.

Wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany  w leczeniu objawów łagodnych, nawracających infekcji dolnych dróg moczowych takich jak: uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i/lub częste oddawanie moczu u kobiet, po wykluczeniu poważnych stanów chorobowych przez lekarza.

Skład

1 g produktu leczniczego zawiera 1 g Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng, folium (liść mącznicy).

Dawkowanie

Doustnie. Kobiety dorosłe i w podeszłym wieku: 1 łyżkę (ok. 2 g) liści mącznicy zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut, przecedzić. Pić świeżo przygotowany napar 2-4 razy dziennie.
Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 8 g.
Nie stosować dłużej niż tydzień (7 dni). Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 4 dni lub stan pacjenta ulega pogorszeniu w trakcie stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Nie zaleca się stosowania u dzieci  i młodzieży poniżej 18 lat.
Nie zaleca się stosowania u mężczyzn.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na liść mącznicy. Choroby nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat, ze względu na brak odpowiednich danych.
Nie zaleca się  stosowania u mężczyzn z powodu konieczności nadzoru lekarza.
Jeśli w czasie stosowania leku pojawią się objawy takie jak: gorączka, ból lub trudności w czasie oddawania moczu, skurcze lub krew w moczu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek może powodować zielono-brązowe zabarwienie moczu.
Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało określone. Należy unikać stosowania podczas ciąży. Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas laktacji nie jest zalecane. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Przedawkowanie

Nie odnotowano żadnych przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić nudności, wymioty, ból żołądka. Częstotliwość występowania tych objawów niepożądanych nie jest znana.

Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 30°C, w pomieszczeniach suchych, czystych, chroniąc produkt od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: zioła, do zaparzania, napar, drogi moczowe, infekcja, układ moczowo-płciowy, dla kobiet