Lakcid Forte, 10 kapsułek twardych

  • Producent: POLPHARMA
  • Pojemność: 10 kapsułek
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 12
  • £11,99

  • Lakcid Forte, 10 kapsułek twardych

Lakcid Forte to lek, zawierający szczepy Lactobacillus rhamnosus, które podobnie jak inne bakterie kwasu mlekowego kolonizują śluzówkę jelit i normalizują skład mikroflory przewodu pokarmowego zwłaszcza po jego wyjałowieniu w wyniku stosowania antybiotykoterapii.

Skład

Substancjami czynnymi są: szczepy bakterii z rodzaju Lactobacillus.

1 fiolka zawiera minimum 10 mld CFU* Lactobacillus rhamnosus (szczep Lactobacillus rhamnosus Pen 40%; szczep Lactobacillus rhamnosus E/N 40%; Lactobacillus rhamnosus Oxy 20%).

Substancje pomocnicze: mleko odtłuszczone, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna i stearynian magnezu.

*CFU - jednostka formowania kolonii (Colony Forming Unit).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek do stosowania doustnego, połykając kapsułkę w całości. Produkt należy popijać wodą lub mlekiem o temperaturze pokojowej. Zawartość kapsułki można rozpuścić w około 1/8 szklanki przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej wody lub mleka, dokładnie wymieszać. Taki sposób podania leku szczególnie zalecany jest dla niemowląt i dzieci. Dawkowanie Lakcidu forte to 1 kapsułka twarda 2 razy na dobę.

Działanie

Lakcid forte uzupełnia florę bakteryjną jelit, szczególnie przy jej wyjałowieniu. Bakterie te są oporne na żółć i sok żołądkowy. Bakterie te zasiedlając światło jelita, wytwarzają kwas mlekowy, tworząc środowisko niekorzystne dla większości chorobotwórczych organizmów.

Wskazania

Lakcid forte stosuje się w poantybiotykowym zapaleniu jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy oraz jako leczenie głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy. Wskazaniem do zastosowania leku jest również leczenie wspomagające podczas i po antybiotykoterapii oraz zapobieganie biegunce podróżnych.

Przeciwwskazania

Nie stosować Lakcidu forte u osób z nadwrażliwością na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku, także na białko mleka krowiego.

Działania niepożądane

Do tej pory nie stwierdzono działań niepożądanych po zastosowaniu leku Lakcid forte.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w lodówce (2°C - 8°C).
W obowiązującym okresie ważności, lek może być przechowywany przez 1 miesiąc w temperaturze 15°C - 25°C.

Ciąża i karmienie piersią

Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: probiotyk, biegunka, jelito, zapalenie jelita grubego, zapalenie okrężnicy, probiotyki, odbudowa flory bakteryjnej