4 Flex PureGel żel, 100 mg/g, 100 g

  • £11,99

  • 4 Flex PureGel żel, 100 mg/g, 100 g

4 Flex PureGel żel, to lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Produkt leczniczy zawiera naproksen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i stosuje się go w bólach mięśniowo-stawowych lub chorobie zwyrodnieniowej stawów. Żel jest przeznaczony dla dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest naproksen.

1 g żelu zawiera 100 mg naproksenu.

Substancje pomocnicze: trolamina, etanol 96%, karbomer, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Żel należy stosować zewnętrznie, na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej to dawkowanie 4Flex PureGel polega na delikatnym wmasowywaniu żelu w bolące miejsce, od 4 do 5 razy na dobę z zachowaniem kilkugodzinnych odstępów czasowych. Ilość produktu leczniczego jaką należy zastosować do jednej aplikacji zależy od wielkości bolącego miejsca, zwykle jest to pasek żelu o długości około 4 cm. Nie stosować leku dłużej niż 4 tygodnie i w nie większej dawce niż 1000 mg żelu na dobę.
Po zastosowaniu 4 Flex PureGel nie stosować na bolące miejsce opatrunków (np. bandaże, plastry), jeśli dłonie nie są leczone to po aplikacji należy je umyć.
W przypadku podrażnienia oraz zaczerwienienia skóry przerwać stosowanie leku, a jeśli objawy dalej będą się utrzymywać to zgłosić się do lekarza.

Działanie

4 Flek PureGel zawiera naproksen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Żel działa przeciwbólowo oraz zmniejsza stan zapalny i w konsekwencji również obrzęk.

Wskazania

Żel 4 Flex PureGel stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów, a także w bólach mięśniowo-stawowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku u osób z nadwrażliwością na na naproksen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest stan zapalny skóry, otwarte rany albo uszkodzenie skóry.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane po zastosowaniu 4Flex PureGel (u nie więcej niż 1  na 1000 pacjentów) to: miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, swędzenie), które ustępuje po odstawieniu leku.

W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane np. nudności, biegunka, senność, bóle głowy, reakcje nadwrażliwości (uczulenia). W takich przypadkach należy powiadomić lekarza. W przypadku wystąpienia duszności lub zmian skórnych należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skonsultować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność jeśli w przeszłości wystąpiły reakcje alergiczne (wysypka, świąd, zaczerwienienie) podczas stosowania innych leków z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także u pacjentów z niewydolnością wątroby, nerek, owrzodzeniem przewodu pokarmowego i skazą krwotoczną..

Nie stosować żelu na błony śluzowe i do oczu, jeśli lek przypadkowo dostał się w wymienione miejsca, to należy obficie płukać wodą.

Podczas leczenie, a także 2 tygodnie po jego zakończeniu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i solarium.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.
Nie stosować po 6 miesiącach od pierwszego otwarcia leku.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

4Flex PureGel może wchodzić w interakcje z kwasem acetylosalicylowym.

Podczas leczenia żelem można stosować inne postacie farmaceutyczne naproksenu (np. czopki czy tabletki).

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku nie należy stosować w czasie ciąży, z wyjątkiem przypadków zalecanych i nadzorowanych przez lekarza. Stosowanie naproksenu w I i II trymestrze ciąży wymaga starannego rozważenia przez lekarza potencjalnych korzyści dla matki oraz płodu. Stosowanie leku w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.
Nie należy stosować leku podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci oraz młodzieży.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: przeciwbólowe, przeciwzapalne, urazy, stłuczenia, stan zapalny, układ kostno-stawowy, naproksen