Nurofen Express Forte Tabs, 400 mg, 12 tabletek powlekanych

  • £5,79

  • Nurofen Express Forte Tabs, 400 mg, 12 tabletek powlekanych

Tabletki powlekane Nurofen Express Forte Tabs to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Lek zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną, która zwiększa rozpuszczalność substancji czynnej. W efekcie Nurofen Express Forte Tabs szybciej się wchłania i działa po około 35 minutach od zastosowania. Lek stosuje się w ostrych bólach migrenowych (z aurą lub bez), napięciowych bólach głowy oraz mięśni, stawów czy bolesnej menstruacji. Produkt można podawać również w celu zmniejszenia bólu towarzyszącego przeziębieniu czy grypie.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen.

1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu w postaci ibuprofenu z lizyną (684 mg).

Substancje pomocnicze: składniki rdzenia: powidon, karboksymetyloskrobia sodowa Typ A, magnezu stearynian; składniki otoczki: hypromeloza, talk, Opaspray White M-1-7111B (hypromeloza, tytanu dwutlenek E 171); składniki tuszu: Opacode S-1-277001 (szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek należy stosować doustnie, popijając odpowiednią ilością płynu. Dawkowanie Nurofenu Express Forte Tabs dla osób dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat to początkowo 1 tabletka powlekana, jeśli wystąpi taka konieczność to kolejna tabletka powlekana co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki powlekane. Minimalna przerwa między dawkami to 4 godziny.

U młodzieży w wieku od 12 do 18 lat jeśli wystąpi konieczność podawania leku dłużej niż przez 3 dni lub objawy nasilą się to należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Nurofen Express Forte Tabs zawiera jako substancję czynną ibuprofen z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. W produkcie substancja czynna występuje w formie ibuprofenu z lizyną, która zwiększa rozpuszczalność ibuprofenu, dzięki czemu możliwe jest jego szybsze wchłanianie. Lek zaczyna działać po około 35 minutach od zastosowania.

Wskazania

Nurofen Express Forte Tabs stosuje się w: fazie ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez aury, napięciowym ból głowy, stanach bólowych (np. ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle), bólach w przebiegu przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

Nie stosować Nurofenu Express Forte w przypadku:

  • uczulenia (nadwrażliwości) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • występowania choroby wrzodowej i (lub) dwunatsnicy,
  • jeśli u pacjenta występują objawy astmy, alergicznego nieżytu nosa lub pokrzywki podczas stosowania leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych,
  • zaburzeń krzepnięcia krwi, skaza krwotoczna,
  • ciężkiej niewydolność wątroby, nerek lub serca,
  • w okresie ostatnich trzech miesięcy ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 100, ale więcej niż u 1 na 1000 pacjentów): bóle brzucha, nudności i niestrawność; bóle głowy; nadwrażliwość z pokrzywką i świądem; różne wysypki skórne.

Rzadko występujące działania niepożądane (mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10000 pacjentów): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty.

Bardziej szczegółowa lista działań niepożądanych dostępna jest w ulotce dołączonej do opakowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych w leczeniu bólu głowy może nasilić dolegliwości. W razie wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia takiej sytuacji, należy przerwać stosowanie leku Nurofen Express Forte Tabs i skontaktować się z lekarzem.

Podczas ospy wietrznej należy unikać przyjmowania leku Nurofen Express Forte Tabs.

U odwodnionych dzieci i młodzieży istnieje ryzyko zaburzenia czynności nerek.

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności gdy są stosowane w dużych dawkach.

Jeśli u pacjenta występują choroby serca lub tętnic obwodowych, nadciśnienie, cukrzyca, podwyższony cholesterol lub pacjent miał udar, atak serca to przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. 

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nurofen Express Forte Tabs może wchodzić w interakcje z:

  • kwasem acetylosalicylowym,
  • innymi NLPZ,
  • selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2,
  • digoksyną;
  • gilkokortykosteroidami (leki zawierające kortyzon lub substancje podobne);
  • lekami przeciwpłytkowymi.

Niektóre inne leki również mogą ulegać wpływowi lub mieć wpływ na leczenie Nurofen Express Forte Tabs. Dlatego też przed zastosowaniem leku Nurofen Express Forte Tabs z innymi lekami zawsze należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Nie wolno stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży. O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy unikać stosowania leku Nurofen Express Forte Tabs w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.

Karmienie piersią:
Ibuprofen i jego metabolity mogą w małych dawkach przenikać do mleka matki. Lek może być stosowany podczas karmienia piersią, jeśli jest przyjmowany w zalecanej dawce oraz przez najkrótszy możliwy czas.

Wpływ na płodność

Lek może tymczasowo zaburzać płodność kobiet. Działanie ustępuje po odstawieniu leku. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować leku u dzieci poniżej 12 lat.

W przypadku młodzieży w wieku 12-18 lat, jeśli objawy utrzymują się od 3 dni lub nasilają to należy skonsultować się z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne, migrena