Hasceral (100 mg + 50 mg)/ g, maść, 50 g

  • Producent: HASCO-LEK
  • Model: 50 g
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 4
  • £5,99

  • Hasceral (100 mg + 50 mg)/ g, maść, 50 g

Lek Hasceral do stosowania w chorobach przebiegających z zaburzeniami rogowacenia naskórka.

Skład

1 g maści zawiera:
  • substancje czynne: mocznik 100 mg oraz kwas salicylowy 50 mg
  • substancje pomocnicze: polisorbat 40, sorbitanu trójoleinian, Simulsol 165, glicerol, wazelina biała.

Dawkowanie

Lek Hasceral należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Do stosowania na skórę.
Maść wcierać w zmienione chorobowo miejsca na skórze 1 do 2 razy na dobę. Stosować przez kilka lub kilkanaście dni, przy dłuższym stosowaniu wprowadzić przerwy. Lek zmywa się pod wpływem ciepłej wody, dlatego po umyciu należy ponownie nałożyć maść.

Działanie

Hasceral, maść zawiera 10% mocznika i 5% kwasu salicylowego.

10% mocznik wywołuje efekt keratolityczny, co prowadzi do złuszczania warstwy rogowej naskórka. Wpływa również na rozmiękczanie nadmiernie zrogowaciałych warstw naskórka, a także odnawia płaszcz ochronny skóry, co w znaczącym stopniu ogranicza zwrotną utratę wody przez powłoki skórne.

Kwas salicylowy w stężeniu 5 % wywołuje złuszczanie komórek naskórka. Efekt jego działania jest dwukierunkowy. Polega na redukowaniu przylegania komórek przez rozpuszczanie substancji międzykomórkowej oraz na zmniejszeniu pH w warstwie rogowej, co sprzyja nawodnieniu i zmiękczeniu naskórka. W efekcie dochodzi do utraty spójności między komórkami, ich oddzielania się i złuszczania.

Kwas salicylowy i mocznik poprzez zmianę pH na powierzchni skóry działają również przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania leku Hasceral są choroby przebiegające z zaburzeniem rogowacenia naskórka takie jak rybia łuska, łuszczyca, łupież czerwony mieszkowy, nadmierne rogowacenie dłoni i stóp, rogowacenie mieszkowe, ponadto alergiczny i niealergiczny wyprysk dłoni, neurodermit, atopowe zapalenie skóry oraz stany nadmiernego wysuszenia skóry o różnej etiologii.

Przeciwwskazania

Kiedy nie należy stosować leku Hasceral,
  • jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Hasceral może powodować działania niepożądane.

Zastosowanie leku zgodnie z opisanym dawkowaniem i wskazaniami nie wiąże się z istotnym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Niekiedy może dojść do miejscowego podrażnienia skóry.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Hasceral mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Chronić od światła i wilgoci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Z uwagi na wchłanianie przez skórę, preparaty zawierające kwas salicylowy nie powinny być stosowane na duże powierzchnie skóry u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: łuszczyca, AZS, sucha skóra, regeneracja, rybia łuska, mocznik, z mocznkiem, łuszcząca się skóra, rogowacenie naskórka