Sutricon RT, silikonowy żel do leczenia blizn oraz w zapobieganiu odczynom skórnym po radioterapii, 200 ml

  • Producent: VERCO
  • Model: 200 ml
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 10
  • £91,49

  • Sutricon RT, silikonowy żel do leczenia blizn oraz w zapobieganiu odczynom skórnym po radioterapii, 200 ml

Sutricon RT jest stosowany miejscowo w leczeniu blizn przerostowych i bliznowców (keloidów), w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych oraz w celu łagodzenia objawów związanych z bliznami, a także w zapobieganiu i łagodzeniu odczynów skórnych po radioterapii. Jego działanie jest oparte na wyjątkowych właściwościach żeli silikonowego. Po szybkim wyschnięciu żel tworzy elastyczną, niewidoczną powłokę, która utrzymuje odpowiedni stopień nawilżenia skóry i chroni ja przed czynnikami zewnętrznymi. Pozostawia na skórze efekt matowego wykończenia. Sutricon RT żel zapobiega odczynom skórnym po radioterapii. 

Zastosowanie

Poprawa wyglądu, zmniejszeni i rozjaśnienie blizn (świeżych, jak i starych) po zabiegach chirurgicznych, urazach skórnych, po oparzeniach czy rozstępów skórnych. Łagodzenie świądu, niwelowanie uczucia napięcia.

Sposób użycia

Stosowanie w leczeniu blizn przerostowych i bliznowców (keloidów), w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu ran zamkniętych oraz w celu łagodzenia objawów związanych z bliznami: po całkowitym zagojeniu rany i po zdjęciu szwów. Na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię blizny nanieś niewielką ilość preparatu i masuj ją kolistymi ruchami przez około 2-3 min. Rozcieraj bliznę, lekko uciskając ją opuszkami palców. Zaleca się stosowanie wyrobu minimum dwa razy dziennie. Stosowanie w zapobieganiu i łagodzeniu odczynów skórnych po radioterapii: powinno rozpocząć się już od pierwszego zabiegu radioterapii. Po wykonanym zabiegu radioterapii, na dokładnie umytą i osuszoną powierzchnię skóry nanieś niewielką ilość preparatu i rozsmaruj na całej powierzchni. Stosuj minimum 2 razy dziennie. Kontynuuj stosowanie do 2 tygodni po zakończonym cyklu radioterapii.

Składniki

Polisiloksany, dwutlenek krzemu.

Przeciwwskazania

Żel przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego, miejscowo na skórę. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej przerwij stosowanie wyrobu i skontaktuj się z lekarzem. Nie stosuj na otwarte, niezagojone rany, uszkodzoną skórę i błony śluzowe. Nie stosuj, jeśli na skórze w okolicach blizny występują odczyny alergiczne lub inne zmiany chorobowe. Nie stosuj w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników żelu.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: blizny, nawilżenie skóry, żel do leczenia blizn, silikonowy żel na blizny