Octenilin, płyn, 350 ml

  • Producent: SCHULKE & MAYER
  • Model: 350 ml
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 5
  • £13,79

  • Octenilin, płyn, 350 ml

Octenilin roztwór do przemywania ran, posiada bardzo dobre właściwości nawilżające i oczyszczające powierzchnię tkanki, także w trudno dostępnych miejscach.

Zastosowanie

Do oczyszczania i zwilżania przewlekłych ran skóry, do nawilżenia stosowanych opatrunków (wszystkich rodzajów, gazowych, hydrokoloidowychalginatowych) w celu przedłużenia ich trwałości; podczas zmiany opatrunków w celu usunięcia stwardniałych resztek opatrunków oraz innych warstw pokrywających ranę.

Sposób użycia

Tylko do zastosowania zewnętrznego na rany skóry. Roztwór nadaje się do wielokrotnego i długotrwałego stosowania. Długotrwałe stosowanie powinno odbywać się pod nadzorem lekarza. Oprócz chirurgicznego opracowania rany należy zawsze najpierw przepłukać i oczyścić ranę roztworem tak, aby łatwo usuwalne warstwy powierzchniowe zostały usunięte przed dalszym opracowaniem rany żelem. Do oczyszczenia rany można użyć opatrunków lub kompresów nasączonych roztworem. Użycie preparatu należy powtarzać aż do momentu, w którym wszystkie warstwy powierzchniowe oraz tkanki martwicze dadzą się z łatwością usunąć, a rana będzie optycznie czysta.

Składniki

Aqua valde purificataglycerolethylhexylglycerinoctenidine HCI.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którąkolwiek substancję pomocniczą leku.

Uwaga

Preparat tylko do użytku zewnętrznego.
Stosować tylko nienaganne i nieuszkodzone pojemniki.
Chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: zabieg chirurgiczny, rana, gojenie ran, dezynfekcja, spray, aerozol, higiena, dezynfekcja