Octenilin, żel do ran, 20 ml

  • Producent: SCHULKE & MAYER
  • Model: 20 ml
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 5
  • £9,99

  • Octenilin, żel do ran, 20 ml
Octenilin w żelu, efektywnie nawilża, dekontaminuje i oczyszcza ranę oraz wspomaga naturalny proces gojenia się skóry. Szczególnie zalecany w ranach ziarninujących i pokrywających się nabłonkiem oraz do stosowania w ranach oparzeniowych. Bezbolesna aplikacja, dobra tolerancja przez błony śluzowe i skórę.

Zastosowanie

Do nawilżania i oczyszczania obłożonych, zanieczyszczonych i przewlekłych ran skóry oraz ran oparzeniowych.

Sposób użycia

Ranę pokryć całkowicie produktem octenilin żel na rany (1-5 mm). Do pokrywania lub wypełniania rany produkt octenilin żel na rany można nakładać na okłady, gazy, kompresy, oraz inne materiały, wchłaniające lub materiały wypełniające rany. Częstość zmiany opatrunku zależy od właściwości rany i ilości wysięku oraz należy ją dostosować do konkretnej sytuacji i stanu rany, jednak powinno to mieć miejsce po max. 3 dniach.

Składniki

Oktenidyny dichlorowodorek, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Przeciwwskazania

Nie stosować w połączeniu z PVP-jodem, anionowymi związkami powierzchniowo czynnymi lub innymi oczyszczającymi rany mydłami, maściami, olejkami itp. Nie stosować na chrząstce szklistej, do oczu, w uszach, nosie, pęcherzu moczowym i jamie brzusznej.

Ważne wskazówki

Przechowywać w temperaturze (+5 °C do +25 °C) w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przejrzysty, bezwonny i prawie bezbarwny żel.  
Po otwarciu zużyć w ciągu 6 tygodni.
Żel na rany może pozostać do następnej zmiany opatrunku.
W połączeniu z natłuszczonymi gazami opatrunek należy zmieniać codziennie i oczyszczać ranę.
Nie podrażnia, hipoalergiczny, bezbolesny, nie wywołuje toksyczności tkankowej, nie wpływa negatywnie na procesy ziarninowania i epitelializacji.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: zabieg chirurgiczny, rana, gojenie ran, dezynfekcja, żel