Mustico Tick-Off, spray do usuwania kleszczy 2w1, 8 ml

  • Producent: BIOVENA PHARMA
  • Model: 8 ml
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 5
  • £6,19

  • Mustico Tick-Off, spray do usuwania kleszczy 2w1, 8 ml
Mustico tick-off to nietoksyczny preparat do usuwania kleszczy w bezpieczny i skuteczny sposób. Kleszcz usuwany metoda tradycyjną, często ulega uszkodzeniu, a podrażniony może "wydalić" nagromadzone płyny do organizmu żywiciela i tym samym zarazić go chorobami zakaźnymi.
Preparat zamraża kleszcza natychmiast, powodując wycofanie aparatu gębowego z ciała żywiciela, minimalizując ryzyko przeniesienia chorób zakaźnych. 
Opakowanie zawiera:
  • spray
  • pęsetę.

Zastosowanie

Do usuwania kleszczy.

Sposób użycia

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Tylko do użytku zewnętrznego. Wycelować końcówkę rurki dozującej umieszczonej u góry pojemnika w część głowową kleszcza wbitą w skórę nosiciela. Spryskać, aż strumień się zatrzyma. Do skutecznego zabicia kleszcza niezbędne jest od 1 do 3 rozpyleń. Nie należy przekraczać 3 rozpyleń na miejsce. Rozpylona ilość środka natychmiast zamraża kleszcza i powoduje wycofanie narządu gębowego. Chwycić kleszcza za pomocą pęsety. Lekko poruszyć na boki i usunąć. Zdezynfekować miejsce po usunięciu kleszcza. Pęsetę po wykonanym zabiegu należy zdezynfekować. Zgodnie z instrukcją użytkowania wyrobu do usunięcia kleszcza można zastosować max. 3 dawki.
Jedno opakowanie zawiera 60 dawek, czyli wystarcza do usunięcia 20 kleszczy.
 Jeśli w przeciągu 3–30 dni po usunięciu kleszcza, w miejscu jego wkłucia widoczne będą utrzymujące się zmiany skórne, typu czerwone plamki/ grudki, nie bolące i nie swędzące oraz pojawią się objawy grypopodobne (gorączka do 38°, ból głowy, mięśni i stawów, zapalenie górnych dróg oddechowych) lub nudności, wymioty, biegunki – należy wtedy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci poniżej 3. roku życia.

Ważne wskazówki

Chronić przed słońcem i nagrzaniem powyżej temperatury 50°C (ogrzanie grozi wybuchem).
Chronić przed dziećmi.
Przed usunięciem kleszcz mógł już wprowadzić ślinę z chorobotwórczymi drobnoustrojami, dlatego należy obserwować miejsce po wbiciu kleszcza. W momencie pojawienia się zmian skórnych (np. rumień), czy innych niepokojących objawów chorobowych należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
 

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować