Solvetusan, 60 mg/10ml, syrop, 150 ml

  • Producent: AFLOFARM
  • Model: 150 ml
  • Typ: Produkt leczniczy
  • £7,99

Produkt niedostępny
  • Solvetusan, 60 mg/10ml, syrop, 150 ml

Objawowe leczenie nieproduktywnego (suchego) kaszlu.

Skład

10ml syropu zawiera 60m lewodropropizyny. Pozostałe składniki: sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, aromat wiśniowy (octan etylu, octan izoamylu, benzaldehyd, alkohol beznylowy, eugenol, wanilina, etanol, glikol propylenowy), sodu wodorotlenek, roztwór 32%, woda oczyszczona.

Działanie

Skutecznie hamuje kaszel o różnym pochodzeniu, jak np. kaszel w przebiegu raka płuca, kaszel związany z zakażeniami górnych i dolnych dróg oddechowych czy krztusiec.

Dawkowanie

Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 10-20kg: 3ml syropu 3 razy na dobę, 21-30kg: 5ml syropu 3 razy na dobę. Dorośli: 10ml syropu 3 razy na dobę. Lek Solvetusan należy przyjmować doustnie, 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin. Do butelki z syropem dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie dawki leku, m.in. 3, 5 i 10ml.

Przeciwwskazania

Uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku. U osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek), u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania leku u osób w podeszłym wieku (powyżej 65 lat). Zaleca się ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny < 35ml/min). Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Należy zachować ostrożność u pacjentów, którzy zamierzają prowadzić pojazdy lub obsługiwać urządzenia mechaniczne.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: kaszel, kaszel suchy, levodropropizinum, syrop, dla dzieci, syrop dla dzieci