Otrivin Katar i Zatoki, aerozol do nosa, 10 ml

  • £6,69

Produkt niedostępny
  • Otrivin Katar i Zatoki, aerozol do nosa, 10 ml

Otrivin Katar i Zatoki, aerozol do nosa szybko udrożnia nos już w 2 minuty po podaniu, a jego działanie utrzymuj się aż do 12 godzin. Zawiera naturalny mentol wywołujący uczucie chłodu na błonach śluzowych.

Wskazania

Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, katar sienny, katar alergiczny, zapalenie zatok.

Skład

1ml roztworu zawiera ksylometazoliny chlorowodorku oraz: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, disodu edetynian, lewomentol, cyneol (eukaliptol), sorbitol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, wodę oczyszczoną.

Działanie

Otrivin menthol jest miejscowo działającym lekiem zmniejszającym przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Odblokowuje zatkany nos, ułatwiając oddychanie. Lek zawiera substancje pomocnicze, takie jak mentol i eukaliptol, które dają na błonach śluzowych uczucie chłodu. Działanie leku Otrivin Menthol rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do dwunastu godzin.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 dawka aerozolu Otrivin Menthol do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę do każdego otworu nosowego.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta), jaskra z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku), przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, choroby serca, nadczynności tarczycy, cukrzycy, rozrostu gruczołu krokowego, łagodnego nowotworu nadnercza, który wytwarza duże ilości adrenaliny i noradrenaliny (guz chromochłonny), przyjmowania niektórych leków przeciwdepresyjnych znanych jako inhibitory monoaminooksydaza (IMAO) lub w przypadku przyjmowania ich w ciągu ostatnich 2 tygodni, podobnie jak inne leki obkurczające błonę śluzową nosa, może powodować bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca i podwyższone ciśnienie tętnicze, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, nie należy stosować leku w czasie ciąży.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować