Coldrex MaxGrip C, 12 tabletek

  • £3,99

  • Coldrex MaxGrip C, 12 tabletek

Tabletki Coldrex MaxGrip C zawierają następujące substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeinę, wodzian terpinu i witaminę C.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kofeina, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu i kwas askorbowy (witamina C)

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego (witamina C) oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, skrobię rozpuszczalną, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E110).

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie 2 tabletki podawać do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować dawki leku częściej, niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Nie stosować leku dłużej niż 3 bez konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol lub zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa.

Działanie

Paracetamol - działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

Fenylefryna - obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia przewody nosowe

Kofeina - nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu

Wodzian terpinu - działa wykrztuśnie

Witamina C - witamina, której niedobory mogą wystąpić w pierwszych dniach przeziębienia i grypy.

Wskazania

Leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe, katar.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować leku u osób z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku, z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek, z nadczynnością tarczycy, cukrzycą, z nadciśnieniem tętniczym krwi, z chorobami serca, ze zwiększonym ciśnieniem śródgałkowym, z rozrostem gruczołu krokowego, z chorobą alkoholową.
  • Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, zydowudynę oraz w trakcie przyjmowania inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich zastosowaniu.
  • Nie podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
  • Nie należy stosować leku w ciąży.
  • Nie stosować leku w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić następujące objawy niepożądane:

bardzo rzadko (dotyczące mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • bezsenność
  • nerwowość
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego
  • nudności i wymioty

Lek może powodować zawroty głowy, -  w momencie wystąpienia objawów nie należy prowadzić pojazdów oraz obsługiwać maszyn.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera kofeinę - należy unikać nadmiernego spożycia kawy, herbaty lub napojów zawierających kofeinę podczas zażywania leku.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować