Isla Cassis, łagodzi kaszel i chrypkę, 60 pastylek

 • £8,39

 • Isla Cassis, łagodzi kaszel i chrypkę, 60 pastylek

Isla-Cassis Łagodzi kaszel i chrypkę.

 • z witaminą C
 • bez cukru

Skład

Jedna pastylka zawiera 80 mg wodnego wyciągu z porostu islandzkiego (0,4 - 0,8:1).
Pozostałe składniki:
Kwas askorbinowy (witamina C), sorbitol, guma arabska, maltitol, kwas cytrynowy bezwodny, acesulfam K, ekstrakt z czarnej porzeczki, aromat z czarnej porzeczki, parafina ciekła, woda oczyszczona.

Informacja dla diabetyków: produkt nie zawiera cukru (sacharozy).

Działanie

Substancje zawarte w Isla-Cassis działają jak balsam na podrażnioną błoną śluzową. Powlekają błoną śluzową gardła i krtani, chroniąc ją przed dalszym wpływem szkodliwych czynników. Kojące działanie Isla-Cassis pomaga przywrócić równowagą podrażnionej błonie śluzowej.

Wskazania

 • odruch kaszlowy i chrypką
 • znaczne obciążenie wiązadeł głosowych (wokalista, mówca)
 • oddychanie suchym powietrzem (ogrzewanym lub klimatyzowanym)
 • utrudnione oddychanie przez nos
 • suchość w jamie ustnej

Dla dzieci i dorosłych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 -2 pastylki ssać w razie potrzeby kilka razy dziennie.
Wskazówka dla osób z cukrzycą: 1 pastylka zawiera zamienniki cukru sorbitol (112 mg) i maltitol (285 mg) = 0,033 jednostki chlebowe.

W razie potrzeby Isla-Cassis może być stosowany nawet przez dłuższy okres. Jeżeli po 10-dniowym stosowaniu nie nastąpiła poprawa, należy skonsultować sią z lekarzem lub farmaceutą.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Isla-Cassis nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik zawarty w wyrobie.

Środki ostrożności
Osoby cierpiące na cukrzycą powinny wziąć pod uwagą, że każda pastylka zawiera 285 mg maltitolu. Maltitol tylko w nieznacznym stopniu wpływa na stężenie glukozy we krwi, z powodu powolnej hydrolizy i powolnego wchłaniania z przewodu pokarmowego.

Ze względu na zawartość sorbitolu (który jest źródłem fruktozy), produktu nie należy stosować u osób z dziedzicznie występującą nietolerancją fruktozy, gdyż istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądkowych i biegunki. Osoba, u której wcześniej stwierdzono nietolerancją niektórych cukrów powinna skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W bardzo rzadkich przypadkach przy stosowaniu wyrobu może wystąpić działanie przeczyszczające spowodowane przez zamienniki cukru sorbitol i maltitol.

Uwagi

 • Pastylki powinny być przechowywane w suchym miejscu, w temperaturze poniżej 25° C.
 • Ponieważ zarówno ekstrakt z czarnej porzeczki jak i witamina C są wrażliwe na światło, zaleca się trzymanie pastylek w kartoniku, żeby zapobiec zmianom barwy.
 • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: chrypka, podrażnienie, suchość w gardle, układ oddechowy