Coldrex Junior C 0,3g+0,02g+5mg, dla dzieci w wieku 6-12 lat, smak cytrynowy, 10 saszetek

  • £7,99

  • Coldrex Junior C 0,3g+0,02g+5mg, dla dzieci w wieku 6-12 lat, smak cytrynowy, 10 saszetek

Wygodna rozgrzewająca forma podania. Wystarczy rozpuścić jedną saszetkę Coldrex Junior C w gorącej wodzie, aby otrzymać rozgrzewający napój o cytrynowym smaku.

Wskazania

Objawy grypy, przeziębienia, takie jak: bóle głowy, dreszcze, bóle gardła, niedrożność przewodów nosowych.

Skład

1 saszetka zawiera jako substancje czynne 300mg paracetamolu, 20mg kwas askorbowy, 5mg fenylefryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze w tym 1,9g sacharozy.

Działanie

Do stosowania u dzieci w wieku 6-12 lat. Obniża gorączkę, zmniejsza ból głowy i gardła i udrożnia nos.

Dawkowanie

Dzieci w wieku 6 do 12 lat 1 saszetka co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Należy zawsze stosować możliwie najniższą skuteczną dawkę leku.

Sposób użycia

Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie. Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dodać zimnej wody lub dosłodzić.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Przyjmowanie: zydowudyny, inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować