Heviran Comfort 200mg, 25 tabletek

  • Producent: POLPHARMA
  • Model: 25 tabletek
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 29
  • £7,69

  • Heviran Comfort 200mg, 25 tabletek

Heviran Comfort jest lekiem przeciwwirusowym, stosuje się w leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirus opryszczki pospolitej u dorosłych.

Wskazania

Leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy.

Skład

1 tabletka zawiera 200mg acyklowiru, celuloza mikostaliczna, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa(typ A), magnezu stearynian.

Działanie

Lek przeciwwirusowy, hamuje namnażanie chorobotwórczych dla człowieka wirusów z grupy Herpes.

Dawkowanie

Dorośli stosować doustnie t tabletkę pięć razy na dobę, co 4 godziny(z przerwą nocną) przez 5 dni. Dawkowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek: z klirensen kratyniny mniejszym niż 10ml/min, o sposobie dawkowania acyklowiru może zdecydować wyłącznie lekarz. U takich pacjentów lekarz może zalecić zmniejszenie dawki leku do 1 tabletki(200mg) podawanej dwa razy na dobę, co około 12 godzin.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: opryszczka, lek przeciwwirusowy, wirusy z grupy Herpes