Septinum, 30 tabletek do ssania

  • Producent: NATUR PRODUKT PHARMA
  • Model: 30 tabletek do ssania
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 2
  • £5,99

  • Septinum, 30 tabletek do ssania

Składniki wyrobu medycznego Septinum nawilżają i łagodzą podrażnienia błon śluzowych wywołane suchością w jamie ustnej, chrypką, kaszlem, przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach czy koniecznością pracy głosem.
 
Hialuronian sodu wykazuje właściwości silnie nawilżające dzięki zdolności do wiązania dużej ilości wody, w wyniku czego tworzy na powierzchni błon śluzowych wilgotną powłokę. Działanie hialuronianu wykorzystuje się również w regeneracji strun głosowych. Wykazuje on działanie kojące i łagodzące.
 
Plecha porostu islandzkiego działa przede wszystkim powlekająco i osłaniająco, ale także przeciwkaszlowo. Dzięki swoim właściwościom wyciąg z tego surowca łagodzi podrażnienia jamy ustnej i gardła, przyśpiesza regenerację i ustąpienie objawów towarzyszących przeziębieniu i podrażnieniu gardła.

Zastosowanie

Uzupełnienie diety w składniki nawilżające gardło.

Sposób użycia

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 1 tabletkę ssać w razie potrzeby kilka razy dziennie, maksymalnie 6 tabletek dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Tabletek nie należy przeżuwać ani połykać w całości. Nie należy ssać tabletek w pozycji leżącej, np. przed snem, ze względu na ryzyko połknięcia lub nawet udławienia. W razie potrzeby preparat Septinum może być stosowany nawet przez dłuższy czas. Jeżeli po 10 dniach stosowania nie nastąpi poprawa lub objawy nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Składniki

1 tabletka zawiera 16,5mg hialuronianu sodu oraz 15mg wyciągu z porostu islandzkiego (4:1). Pozostałe substancje: sorbitol, mannitol, guma ksantanowa, hydroksypropylometyloceluloza, poliwinylopirolidon, kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, aromat wiśniowy, guma arabska, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu, sukraloza,sacharynian sodu.
 
1 tabletka zawiera 16,5mg hialuronianu sodu oraz 15mg wyciągu z porostu islandzkiego (4:1).

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.

Ważne wskazówki

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze pokojowej,od 15°C do 25°C.
Chronić przed światłem i wilgocią, przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
Nie stosować wyższych dawek niż zalecane.
Po zastosowaniu większych dawek wyrobu medycznego Septinum niż zalecane może wystąpić efekt przeczyszczający.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować