Amertil Bio, 10 mg, 10 tabletek powlekanych

 • Producent: BIOFARM
 • Pojemność: 10 tabletek powlekanych
 • Typ: Produkt leczniczy
 • Stan magazynowy: 3
 • £3,99

 • Amertil Bio, 10 mg, 10 tabletek powlekanych

Amertil Bio produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, zawierający w składzie cetyryzynę w formie dichlorowodorku. Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych oraz dzieci powyżej 6 roku życia w celu łagodzenia objawów związanych z alergią sezonową (objawy dotyczące nosa i oczu) oraz alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa, jak i w łagodzeniu objawów pokrzywki.

Skład

Substancją czynną leku jest cetyryzyna dichlorowodorku.

1 tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krospowidon, magnezu stearynian, skład otoczki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę nalezy połykać, popijając szklanką płynu.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka raz na dobę.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 1/2 dwa razy na dobę.

Działanie

Amertil Bio jest lekiem działającym przeciwalergicznie.

Wskazania

Lek Amertil Bio stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych w celu łagodzenia objawów dotyczacych nosa i oczu, związanych z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i w łagodzeniu objawów pokrzywki.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Amertil Bio:

 • jeśli u pacjenta występuje cieżka choroba nerek,
 • jeśli pacjent ma uczulenie na dichlorowodoerek cetyryzyny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 • Przed rozpoczęciem stosowania leku Amertil Bio należy omówić z lekarzem jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek, ma problemy z oddawaniem moczu, bądź występuje padaczka lub istnieje ryzyko wystąpienia drgawek.
 • Lek Amertil Bio zawiera laktozę, jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
 • Lek nalezy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Z badań dotyczących cetyryzyny wynika, że nie są spodziewane interakcje z innymi lekami.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku Amertil Bio.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nalezy unikać stosowania leku Amertil Bio u kobiet w ciaży. Przypadkowe przyjęcie leku przez kobietę ciężarną nie powinno mieć szkodliwego wpływu na płód. Jednak lek może być stosowany tylko w razie konieczności i w porozumieniu z lekarzem.

Cetyryzyna przenika do mleka matki. Dlatego nie nalezy stosować leku Amertil Bio w okresie karmienia piersią.

Wpływ na badania laboratoryjne

Jeśli pacjent ma zaplanowane wykonanie skórych testów alergicznych, powinien zapytac lekarza, czy należy przerwać stosowanie leku Amertil Bio na kilka dni przed badaniem. Amertil Bio mozę wpływać na wyniki skórych testów alergicznych.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Amertil Bio u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Należy skontaktować się z lekarzem, który określi dawkę cetyryzyny i postać farmaceutyczną odpowiednią dla dziecka.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Badania kliniczne nie wykazały pogorszenia zdolności reagowania i koncentracji oraz zdrolności prowadzenia pojazdów po zastosowaniu cetyryzyny w zalecanej dawce.

Pacjenci planujący prowadzenie pojazdów, wykonujący potencjalnie niebezpieczne czyności lub obsługujący maszyny powinni zwrócić uwagę na reakcję organizmu na lek. Nie nalezy stosować dawki większej niż zalecana.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: alergia, katar alergiczny, katar sienny, peparaty przeciwalergiczne