Contractubex, plastry na noc o intensywnym działaniu, 21 plastrów 12cm x 3cm

  • Producent: MERZ
  • Model: 21 plastrów leczniczych
  • Typ: Wyrób medyczny
  • £48,99

Produkt niedostępny
  • Contractubex, plastry na noc o intensywnym działaniu, 21 plastrów 12cm x 3cm

Contractubex, plastry na noc o intensywnym działaniu, 21 plastrów

Intensywnie działający plaster do stosowania na noc zapobiega nadmiernemu tworzeniu sie blizn, zmniejszając przy tym zaczerwienienie, swędzenie i napięcie skóry. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając blizny. Plaster można również nakładać w celu spłaszczenia, rozjaśnienia i wygładzenia miejsca objętego blizną, w tym blizn przerosłych i bliznowców (keloidów)

Działanie

Długotrwałe działanie substancji aktywnych preparatu (6-12 godzin) pozytywnie wpływa na końcowy efekt leczenia. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie je zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając.

Stosowanie

Plaster jest łatwy w stosowaniu i można go przykleić nawet w trudno dostępnych miejscach. Możliwość jego dowolnego przycinania sprawia, że wielkość plastra można dostosować do wielkości blizny. Leczenie można rozpocząć natychmiast po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów. Najlepsze efekty daje stosowanie plastrów przez 3 okres miesięcy.

Sposób użycia

Plaster należy nakleić na co najmniej 6 i maksymalnie na 12 godzin, najlepiej na noc, gdyż naturalny proces gojenia się skóry jest wówczas szczególnie aktywny. Plaster jest samoprzylepny. Można go bez trudu odkleić rano. Najlepszy efekt uzyskuje się stosując plaster przez 3 miesiące. Należy pamiętać o codziennej wymianie plastra na nowy. 21 plastrów (12cmx3cm) wystarcza na 3 tygodnie leczenia dużej blizny, np. po operacji chirurgicznej. W przypadku mniejszych blizn plastry można odpowiednio przyciąć. W przypadku blizn dłuższych niż 12cm można stosować więcej niż jeden plaster.

Główne składniki

Cepalina, alantoina.

Ważne wskazówki

Należy zapoznać się z załączoną instrukcją użycia.

Nie stosować produktu leczniczego:
- w nadwrażliwości na substancje czynne – heparynę, wyciąg płynny z cebuli, alantoinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą
- na niewyleczone rany;
- na blizny obejmujące duże powierzchnie skóry;
- na uszkodzoną skórę;
- na błony śluzowe 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować