Ulgix USG, 500 mg symetykonu, 2 kapsułki miękkie

  • Producent: HASCO-LEK
  • Model: 2 kapsułki miękkie
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 5
  • £2,69

  • Ulgix USG, 500 mg symetykonu, 2 kapsułki miękkie

Ulglx USG zawiera symetykon w wysokiej dawce. Dzięki temu wykazuje wysoką skutecżność w usuwaniu z przewodu pokarmowego gazów i powietrza.

Skład

1 kapsułka żelatynowa wyrobu medycznego Ulgix USG zawiera 500 mg symetykonu.

Substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa.

Działanie

Symetykon jest stabilną mieszaniną polimeru silikonu i dwutlenku krzemu o właściwościach odpieniających i adsorbujących gazy jelitowe. Zalecana dawka symetykonu wywołuje wyłącznie działanie powierzchniowe i jest obojętna dla organizmu. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie powoduje zmiany pH treści pokarmowej, nie zmienia procesów trawiennych i nie zakłóca mechanizmów absorpcji jelitowej. Wydalany jest z organizmu w postaci niezmienionej. Symetykon posiada zdolność obniżania napięcia powierzchniowego śluzu i pęcherzyków gazów znajdujących się w jelitach. W ten sposób ułatwia ichpękame i rozbijanie, co usprawnia usuwanie nadmiaru nagromadzonych gazów w przewodzie pokarmowym.

Ulgix USG stosowany jest pomocniczo przed wykonaniem badań diagnostycznych w obrębie jamy-brzusznej techniką obrazową, takich jak: radiografia, ultrasonografia i endoskopia. Przyczynia się do usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza, przez co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów i eliminuje trudności diagnostyczne.

Wskazania

Ulgix USG może być stosowany doraźnie w łagodzeniu uciążliwych objawów związanych z nadmiernym nagromadzeniem gazów w żołądku i jelitach, powstałych w wyniku fermentacji jelitowej w czasie procesów trawienia. Należą do nich: uczucie pełności, silne wzdęcia, odbijanie, uczucie rozpierania, które mogą byc wynikiem m. in. błędów dietetycznych.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Wyrób medyczny Ulgix USG w postaci kapsułek żelatynowych stosuje się doustnie.

Przygotowanie do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej

W dniu poprzedzającym badanie: 1 kapsułka wieczorem, w dniu badania: 1 kapsułka rano na czczo.

Doraźna pomoc w stanach uciążliwego nadmiaru gazów w jelitach, objawiającego się: odbijaniem, silnymi wzdęciami, uczuciem pełności i rozpierania.

Osoby powyżej 18 roku życia: 1 kapsułka - do 2 razy na dobę.

Kapsułki można przyjmować przed posiłkami, po posiłkach i w trakcie posiłków popijając odpowiednią ilością płynu (około 1 szklanka wody).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Wyrobu Ulgix USG nie należy stosować, jeśli występuje nadwrażliwość na symetykon lub inny składnik wyrobu..

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Brak doniesień o znaczących działaniaęh niepożądanych związanych ze stosowaniem symetykonu.

Sporadycznie u niektórych chorych mogą występować bóle brzucha, biegunka, zaparcie.

Uwagi

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25° C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie wyrobu z jedzeniem i piciem

Kapsułki można przyjmować przed posiłkami, po posiłkach i w trakcie posiłków popijając odpowiednią ilością płynu (około 1 szklanka wody).

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować