Mediq skin, żel punktowy do cery trądzikowej, 30 ml

  • Producent: POLPHARMA
  • Model: 30 ml
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 3
  • £15,99

  • Mediq skin, żel punktowy do cery trądzikowej, 30 ml

Mediq skin, żel punktowy do cery trądzikowej Mediqskin to specyficzny niesterylny wyrób medyczny, który przeznaczony jest do stosowania w profilaktyce powikłań trądzikowych. Preparat zawiera tretynoinę, kwas glikolowy i polialkohol winylowy.

Skład

Polialkohol winylowy PVA, kwas retinowy (tretynoina), kwas glikolowy, glikol propylenowy, PEG-7 kokosan glicerolu, aminometyl propanolu, hydroksyetyloceluloza, imidazolidynylomocznik, disodowy EDTA, butylohydroksytoluen, woda

Działanie

Żel punktowy do cery trądzikowej w swoim składzie zawiera trzy substancje czynne: kwas glikolowy, kwas retinowy oraz polialkohol winylowy. Mediqskin to specyficzny niesterylny wyrób medyczny polecany dla osób, które borykają się z problemem powikłań trądzikowych. Połączenie kwasu glikolowego i tretynoiny to kompozycja o działaniu złuszczającym, która przyczynia się do usuwania obumarłych komórek naskórka. Ponadto dzięki zawartości polialkoholu winylowego żel chroni miejsce aplikacji przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy on warstwę ochronną, która izoluje stan zapalny, co ogranicza nasilanie objawów. Polialkohol winylowy nie powoduje zatykania porów.

Zastosowanie

Wyrób medyczny Mediqskin Żel punktowy do cery trądzikowej przeznaczony do stosowania w profilaktyce powikłań trądzikowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży.

Sposób użycia

Przed zastosowaniem wstrząsnąć. Zaleca się aplikować wieczorem, a zmyć rano. Nakładać czystymi, suchymi dłońmi równomierną warstwę w miejscu poddawanym leczeniu. Unikalna butelka Airless z aplikatorem jednorazowo uwalnia 0,25ml żelu. Po aplikacji należy unikać ekspozycji na słońce lub światło lamp UV.

Informacje dodatkowe

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła. Preparat wolny od alkoholu etylowego i substancji zapachowych. Unikać kontaktu z oczami lub błonami śluzowymi. W przypadku dostania się tam żelu należy dokładnie przemyć je wodą. Przy długotrwałym stosowaniu zaleca się konsultację z lekarzem.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować