Mediq skin Plus, żel punktowy do cery trądzikowej, 30 ml

  • Producent: POLPHARMA
  • Model: 30 ml
  • Typ: Wyrób medyczny
  • £14,69

Produkt niedostępny
  • Mediq skin Plus, żel punktowy do cery trądzikowej, 30 ml

Mediq skin Plus, żel punktowy do cery trądzikowej.

Skład

Polialkohol winylowy PVA, kwas retinowy (tretynoina), klindamycyna, kwas glikolowy, glikol propylenowy, PEG-7 kokosan glicerolu, aminometyl propanolu, hydroksyetyloceluloza, imidazolidynylomocznik, disodowy EDTA, butylohydroksytoluen, woda.

Działanie

Mediq skin Plus żel punktowy do cery trądzikowej to specyficzny niesterylny wyrób, medyczny klasy III stosowany w profilaktyce powikłań trądzikowych. Produkt nie zawiera alkoholu etylowego ani substancji zapachowych, a w jego skład wchodzi polialkohol winylowy, który tworzy niezatykającą porów niewidoczna warstwę. Izoluje ona i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, mogącymi mieć wpływ na nasilenie objawów trądzikowych. Kwasy glikolowy i retinowy, dzięki swoim właściwościom złuszczającym, sprzyjają mechanicznemu usuwaniu komórek martwego naskórka. Z kolei obecna w składzie klindamycyna działa wspomagająco, przeciwdziałając namnażaniu się bakterii poprzez utrzymywanie całkowitego poziomu drobnoustrojów na niezmiennym poziomie.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Produkt stosować najlepiej wieczorem, nakładając go równomiernie na powierzchnię zmian skórnych poddawanych leczeniu. Następnie rano zmyć produkt podczas codziennej toalety. Innowacyjna butelka AIRLESS jest wyposażona w aplikator, który po naciśnięciu przycisku uwalnia 0,25 ml produktu. Pozwala to na precyzyjne dobranie potrzebnej ilości oraz unikanie marnowania produktu. Na powierzchnię odpowiadająca całej twarzy wystarczy 0,75 ml produktu. Taka ilość można uzyskać trzykrotnie naciskając przycisk na aplikatorze. Przed użyciem wstrząsnąć.

Produkt należy rozprowadzać suchymi i czystymi dłońmi.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Badania nad przenikaniem substancji przez skórę przeprowadzone na Wydziale Farmacji Uniwersytetu w Mediolanie wykazały, że dzięki obecności PVA żaden ze składników produktu nie przedostaje się w znaczącym stopniu przez skórę. Ponadto badania nad cytotoksycznością substancji w drodze bezpośredniego kontaktu oraz testy pod kątem reakcji alergicznych i podrażnienia skóry nie wykazały jakichkolwiek przeciwwskazań do stosowania produktu.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Nie zaobserwowano żadnych działań niepożądanych. Zaleca się jednak zgłaszanie lekarzowi lub farmaceucie wystąpienia działań niepożądanych, które mogą mieć związek z zastosowanym produktem.

Uwagi

Ostrzeżenia: Po nałożeniu produktu unikać bezpośredniego wystawienia na promienie słoneczne oraz światło z lamp UV. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Ciąża i karmienie piersią

Ponieważ nie przeprowadzono badań nad stosowaniem produktu u ciężarnych, nie zaleca się korzystać z niego w tym okresie.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować