Smecta Go, 12 saszetek

  • Producent: IPSEN PHARMA
  • Model: 12 saszetek
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 10
  • £5,99

  • Smecta Go, 12 saszetek

SmectaGo to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w leczeniu biegunki. Posiada postać gotowej do wypicia zawiesiny, zamkniętej w jednodawkowej saszetce. Jest to rozwiązanie wygodne dla osób aktywnych, do stosowania podczas podróży, ale też w awaryjnych sytuacjach codziennych.

Kakaowo-karmelowy smak.

Skład

Każda saszetka zawiera 3 g diosmektytu.

Pozostałe składniki to: aromat kakaowo-karmelowy, guma ksantanowa, kwas cytrynowy jednowodny, 1 kwas askorbinowy, sorbinian potasu, sukraloza, woda oczyszczona.

Działanie

Głównym składnikiem aktywnym SmectaGo jest diosmektyt, czyli naturalna glinka. Jego skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Dzięki unikalnej strukturze, nie jest wchłaniany ani metabolizowany. Pomaga w zahamowaniu i leczeniu biegunki, a także w łagodzeniu towarzyszącego jej bólu brzucha.

SmectaGo posiada bardzo wygodne dawkowanie, ponieważ gotowa do spożycia dawka znajduje się w łatwej do otwarcia saszetce. Zawartości nie trzeba przelewać, można zażyć ją bezpośrednio z opakowania. To praktyczne rozwiązanie dla osób aktywnych, zapracowanych czy uprawiających sport. Jest to rozwiązanie idealne w podróży, gdy w samochodzie lub pociągu nie mamy jak przygotować zawiesiny, ale także na co dzień. Saszetkę można schować do torebki i mieć zawsze przy sobie na wypadek awaryjnej sytuacji. Bez zwracania na siebie uwagi, można sięgnąć po preparat w dowolnym momencie.

Wskazania

Wyrób medyczny SmectaGo przeznaczony jest do stosowania w leczeniu ostrej biegunki u dorosłych i dzieci powyżej 8 roku życia, a także w leczeniu przewlekłej biegunki lub bólu brzucha u dorosłych.

Wyrób mogą stosować dorośli oraz dzieci powyżej 8 roku życia.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zalecane dawkowanie SmectaGo:

W przypadku ostrej biegunki:

Dzieci między 8 a 15 rokiem życia - maksymalnie 4 saszetki na dobę.

Starsze dzieci oraz dorośli - maksymalnie 6 razy na dobę.

Najpierw należy przyjąć 2 dawki, a po każdą następną sięgać po wolnym stolcu, nie przekraczając maksymalnej dziennej dawki.

W przypadku dzieci, aby uzupełniać płyny utracone z powodu biegunki i zapobiegać odwodnieniu, należy stosować go w połączeniu z doustnym płynem nawadniającym (DPN).

Środek przy ostrej biegunce można przyjmować nie dłużej niż 3 dni. Jeśli objawy przez ten czas nie ustąpią, należy zwrócić się do lekarza.

Przewlekła biegunka:

Dorośli - do 3 saszetek dziennie (1 rano, 1 w południe, 1 wieczorem) zgodnie z zapotrzebowaniem.

Bez zasięgania porady lekarskiej wyrób medyczny można stosować maksymalnie przez okres 2 tygodni.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować