Baldivian Noc, 15 tabletek Termin ważności 10.2020

  • £7,79
  • £6,99

  • Baldivian Noc, 15 tabletek   Termin ważności 10.2020

Baldivian Noc lek roślinny na bazie wyciągu suchego z kozłka lekarskiego – Baldivian Noc w postaci tabletek. Produkt działa stopniowo, łagodząc zaburzenia snu. Optymalne działanie leku widoczne jest po 2-4 tygodniach stosowania.

Skład

Substancja czynna leku: wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego. Każda tabletka drażowana zawiera 441,35mg wyciągu (jako suchy wyciąg) z Valeriana officinalis L., s.l., korzeń (co odpowiada 2,65g-3,27g korzenia kozłka lekarskiego). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V). Pozostałe składniki: maltodekstryna, krzemionka koloidalna bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian. Otoczka cukrowa tabletki: sacharoza, talk, wapnia węglan, tytanu dwutlenek (E 171), guma arabska suszona rozpyłowo, szelak, Makrogol 6000, Capol 600 Pharma (wosk biały, wosk Carnauba, szelak, etanol), Powidon K 25, olej rycynowy oczyszczony, potasu diwodorofosforan, indygotyna (E 132).

Działanie

Naturalną substancją czynną zawartą w leku Baldivian Noc jest wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego. Składnik ten jest wykorzystywany do kojenia zaburzeń snu. Lek ze względu na stopniowe działanie kozłka lekarskiego nie jest wskazany do interwencyjnego leczenia zaburzeń snu związanych z napięciem nerwowym.

Zastosowanie

Produkt leczniczy Baldivian Noc wskazany do stosowania w celu łagodzenia zaburzeń snu. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Ze względu na zawartość sacharozy pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów powinni skonsultować z lekarzem stosowanie produktu. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zażyciem leku powinny porozmawiać z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane

Podobnie jak inne leki Baldivian Noc może wywołać działania niepożądane. Do działań niepożądanych o nieznanej częstości występowania należą objawy żołądkowo-jelitowe, np. nudności i skurcze w obrębie jamy brzusznej.

Dawkowanie

Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce. Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: zwyczajowo 1 tabletka, przyjmowana około 30 do 60 minut przed snem, w razie potrzeby można zażyć dodatkową tabletkę w godzinach wieczornych. Tabletkę należy połykać w całości i popić szklanką płynu, najlepiej wody. Można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od jedzenia. Optymalne efekty stosowania leku widać po kuracji trwającej 2 do 4 tygodni. Jeśli w ciągu 14 dni nie nastąpi widoczna poprawa lub dojdzie do pogorszenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem. W razie przyjęcia dawki większej niż 6 tabletek należy zgłosić się do lekarza, szczególnie w przypadku wystąpienia objawów przedawkowania takich jak: zmęczenie, skurcze w jamie brzusznej, trudności z oddychaniem, drżenia rąk, rozszerzenie źrenic oraz zawroty głowy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować