Orthoveral, specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej

  • Producent: AFLOFARM
  • Model: 250 ml
  • Typ: Kosmetyk
  • Stan magazynowy: 3
  • £5,79

  • Orthoveral, specjalistyczny  płyn do płukania jamy ustnej

Orthoveral płyn to płukanka do jamy ustnej o lekko zasadowym pH, właściwościach buforujących i nawilżających. Łagodzi suchość i kwaśność jamy ustnej, które mogą przyczyniać się do występowania próchnicy, zapalenia dziąseł lub innych chorób przyzębia. Zalecany jest w przypadku stosowania aparatu ortodontycznego lub implantów stomatologicznych oraz przy hormonalnych zaburzeń pH.

Skład

Woda, glicerol, makrogologlicerolu hydroksystearynian, wodorowęglan sodu, fosforan dipotasu, pantenol, mentol, diwodorofosforan potasu, chlorek benzalkoniowy, sukraloza.

Działanie

Osoby noszące aparaty ortodontyczne wiedzą doskonale jak trudno zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. To szczególnie im dedykowany jest Płyn do płukania jamy ustnej Orthoveral. Cechą charakterystyczną preparatu jest jego lekko zasadowe pH, dlatego też może być stosowany u osób z hormonalnym zaburzeniem pH. Stosowanie płynu chroni przed rozwojem próchnicy, zapobiega także zapaleniom dziąseł i chorobom przyzębia. Preparat wykazuje właściwości buforujące, łagodzące i nawilżające, zmniejsza suchość i kwaśność jamy ustnej.

Zastosowanie

Orthoveral płyn przeznaczony do stosowania w higienie jamy ustnej. Polecany zwłaszcza osobom noszącym implanty stomatologiczne, aparaty ortodontyczne, a także osobom, u których występują hormonalne zaburzenia pH. Płyn przeznaczony dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Stosowanie u dzieci powyżej 6. roku życia oraz u kobiet w okresie ciąży należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik płynu. Nie stosować poniżej 6. roku życia.

Sposób użycia

Stosować po umyciu zębów, 1-3 razy dziennie. Odmierzyć w zakrętce 15ml płynu, płukać usta przez około 1 minutę, wypluć. Po użyciu umyć i osuszyć zakrętkę. Po płukaniu nie należy pić i jeść przez co najmniej 30 minut.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować