Visine Classic, 0,05%, krople do oczu

  • £6,49

  • Visine Classic, 0,05%, krople do oczu

Visine Classic to lek stosowany w leczeniu objawowym obrzęku i przekrwienia spojówek, spowodowanych przez dym, kurz, chlorowaną wodę, światło, kosmetyki, soczewki kontaktowe, w alergicznych stanach zapalnych.

Skład

1 ml roztworu zawiera: 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny.

substancje pomocnicze: sodu chlorek, kwas borowy, warsenian disodowy, benzalkoniowego chlorku 50% roztwór, sodu boran, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej wkraplać 1-2 kropli do każdego oka 2 do 3 razy na dobę. Działanie leku rozpoczyna się od kilku minut po zakropleniu i utrzymuje się od 4 do 8 godzin. Przed zakropleniem zdjąć soczewki i włożyć je dopiero po 15 minutach o zastosowania preparatu.

Działanie

Krople do oczu łagodzą towarzyszące objawy takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Wskazania

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek będących skutkiem podrażnienia np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, kosmetyki, soczewki kontaktowe, a także w alergicznych stanach zapalnych takich jak katar sienny lub uczulenie na pyłki traw.

Przeciwwskazania

Stosowanie tetryzoliny jest przeciwwskazane u osób z jaskrą z wąskim kątem przesączania oraz u osób z potwierdzoną nadwrażliwością na tetryzolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.

Ze względu na możliwe ogólnoustrojowe działania niepożądane preparat można stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: niewyraźne widzenie, podrażnienie spojówek, przekrwienie, uczucie pieczenia błon śluzowych, suchość błon śluzowych, działania ogólnoustrojowe (np. kołatanie serca, bóle głowy, drżenia, osłabienie, nadmierna potliwość i podwyższenie ciśnienia tętniczego), rzadko rozszerzenie źrenic. Bardzo rzadko może wystąpić nadmierne rogowacenia nabłonka spojówek z zamknięciem punktów łzowych i nadmiernym łzawieniem. U noworodków i dzieci do 2. roku życia istnieje zagrożenie związane z ryzykiem wchłonięcia nadmiernej dawki leku np. na skutek połknięcia. Może to spowodować zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, przyspieszona czynność serca (tachykardia), arytmia, spowolniona czynność serca (bradykardia).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Interakcje

Preparat stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, guanetydyną czy rezerpiną (podanymi ogólnoustrojowo) może zwiększać ciśnienie tętnicze. U pacjentów przyjmujących inhibitory MAO (a także w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania) lub inne leki mogące podwyższać ciśnienie tętnicze nie należy stosować preparatu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. 

  • Lek przechowuje trwałość przez 1 miesiąc od pierwszego otwarcia.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: oczy, alergia, uczulenia