Glukometr, Contour Plus

  • Producent: BAYER
  • Model: 1 zestaw
  • Typ: Sprzęt medyczny
  • Stan magazynowy: 2
  • £42,99

  • Glukometr, Contour Plus

System monitorowania stężenia glukozy we krwi CONTOUR®PLUS firmy Ascensia Diabetes Care (glukometr, paski testowe i roztwór kontrolny) przeznaczony jest do samodzielnego wykonywania badań przez osoby chore na cukrzycę oraz przez personel medyczny w celu monitorowania stężeń glukozy we krwi pełnej żylnej i świeżej krwi pełnej włośniczkowej uzyskanej z opuszki palca lub z dłoni. Służy do wykonywania pomiarów ilościowych stężenia glukozy w krwi pełnej w zakresie od 10 mg/dl do 600 mg/dl.
Glukometr Contour Plus wraz z paskami testowymi Contour Plus to innowacyjne rozwiązanie oparte na nowej technologii MultiPulse (wielokrotnego pomiaru), z opatentowanym zaawansowanym algorytmem, innowacyjną technologią second chance sampling czyli pomiar drugiej szansy oraz unikatowe rozwiązanie dwóch poziomów zaawansowania w obsłudze w glukometrze.


- Technologia multi-pulse paska testowego zwiększa dokładność systemu Contour Plus wykonując 7- krotny pomiar z jednej próbki za pomocą 7 impulsów w ciągu 5 sekund. Dodatkowo opatentowany algorytm systemu Contour Plus podnosi dokładność badania. Zaawansowany algorytm i automatyczna korekta hematokrytu zapewniają dokładny pomiar w szerokim zakresie hematokrytu: od 0% do 70%.
- Innowacyjna technologia second chance sampling czyli pomiar drugiej szansy, który umożliwia w ciągu 30 sekund na umieszczenie na tym samym pasku dodatkową ilość krwi i jednocześnie gwarantuje precyzyjny pomiar wraz z dużą oszczędnością pasków testowych
- Dwa poziomy zaawansowania obsługi w glukometrze. Funkcja ta pozwala na obsługę glukometru przez osoby wymagające prostoty w użytkowaniu (tryb podstawowy) jak również przez osoby z zaawansowanymi umiejętnościami i potrzebami weryfikacji stężenia cukru (tryb zaawansowany).
- Funkcje trybu podstawowego: podsumowanie najwyższego i najniższego wyniku pomiaru ("HI-LO") w ciągu 7 dni, średnia z 14 dni, 480 wyników badań zapisanych w pamięci.
- Funkcje trybu zaawansowanego: podsumowanie najwyższego i najniższego wyniku pomiaru ("HI-LO") w ciągu 7 dni, średnie z 7, 14 i 30 dni, 480 wyników badań zapisanych w pamięci, znaczniki pomiarów przed i po posiłku, średnie pomiary przed i po posiłku z 30 dni, możliwość wyboru alarmów 2,5; 2,0; 1,5; 1,0 godziny po posiłku, ustawianie osobistych wartości "HI" i "LO"
- Technologia No Coding - nie wymaga kodowania - dzięki technologii No Coding można osiągnąć większą wiarygodność i łatwość obsługi. Oznacza to, że, paski testowe automatycznie kodują glukometr za pacjenta, służą do wykonania pomiarów stężenia glukozy we krwi pełnej zarówno przez osoby z cukrzycą, jak i przez personel medyczny.
- Technologia sip-in-sampling - system zasysania próbki krwi na pasek testowy oraz wbudowany czujnik minimalnej objętości próbki zapewniają niezbędną kontrolę pobranej próbki.
- Enzym FAD-GDH, dehydrogenaza glukozowa FAD - zastosowany w paskach testowych Contour PLUS redukuje wpływ maltozy i galaktozy i tlenu na wynik pomiaru. Używanie przez pacjentów oraz personel medyczny systemów opartych na enzymie FAD GDH (dwunukleotyd lawina-adenina z dehydrogenazą glukozy) nie powoduje reakcji krzyżowych z maltozą i galaktozą. Szczególnie narażeni na zawyżone przez maltozę lub galaktozę wyniki glukozy we krwi są osoby w ośrodkach dializacyjnych (płyny dializacyjne zawierające maltozę, np. Extranet firmy Baxter zawierający ikodekstrynę), poddawani zabiegom chirurgicznym, wymagającym podawania immunoglobulin, dzieci chore na galaktozemię (wrodzony defekt enzymatyczny)
- System Contour PLUS wyposażony jest w elektrodę korygującą poziom substancji redukujących takich jak paracetamol, kwas askorbinowy, kofeina.


Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom, system Contour Plus umożliwia uzyskanie dokładnych wyników nawet przy niskich stężeniach glukozy, oraz uniknięcie zakłóceń pomiaru wywoływanych przez substancje takie jak kwas askorbinowy czy paracetamol. Zaawansowana dokładność systemu Contour Plus pozwala osiągnąć laboratoryjną dokładność w warunkach domowych - dzięki opatentowanej technologii, która redukuje błędy i umożliwia bardzo dokładny odczyt poziomu glukozy we krwi.

Dane techniczne

    Próbka badana: krew pełna
    Wynik badania: w odniesieniu do poziomu glukozy w osoczu/surowicy
    Metoda pomiaru: biosensoryczna, która opiera się na pomiarze prądu elektrycznego, powstającego w reakcji glukozy z odczynnikami na elektrodzie paska
    Technologia pomiaru: multipuls - wielokrotny pomiar 1 próbki krwi
    Objętość próbki: 0,6 ul
    Czas pomiaru: 5 sekund
    Zakres pomiaru: 10-600 mg/dl
    Zakres hematokrytu: 0%-70%
    Pamięć: przechowuje 480 ostatnich wyników
    Kodowanie: zastosowana technologia No Coding - glukometr nie wymaga kodowania
    Sip-in sampling - automatycze pobieranie odpowiedniej wielkości próbki krwi
    Pomiar drugiej szansy - możliwość dodania krwi jeśli pierwsza próbka była niewystarczająca
   

Personalizacja ustawień - dwa poziomy ustawień: podstawowy i zaawansowany
        Spersonalizowane docelowe zakresy HI/LO
        Średnie z 7, 14 i 30 dni
        Znaczniki posiłków
        Średnie z 30 dni przed posiłkowe i po posiłkowe
        Spersonalizowany alarm poposiłkowy
        Sygnały dźwiękowe  

Alternatywne miejsca nakłuć: próbki krwi do pomiarów poziomu glukozy można pobierać z innych miejsc niż opuszki palców (dłoń)
    Rodzaj baterii: Dwie 3-woltowe baterie litowe o pojemności 225 mAh (DL2032 lub CR2032)
    Żywotność baterii: Około 1000 badań (średnio 1 rok użytkowania)
    Zakres temperatury bezpiecznej dla urządzenia: 5 - 45 st. C
    Wilgotność: 10-93% wilgotności względnej
    Wymiary: 77 mm (wys.) x 57 mm (szer.) x 19 mm (gr.)
    Waga: 47,5 grama
    Głośność sygnału dźwiękowego: 40-80 dBA

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować