Maść cholesterolowa

  • Producent: FAGRON
  • Model: 100 g
  • Typ: Wyrób medyczny
  • £29,99

Produkt niedostępny
  • Maść cholesterolowa

Maść cholesterolowa charakteryzuje się intensywnym działaniem natłuszczającym. Skutecznie emulguje znaczne ilości wodny. Powleka powierzchnię skóry ochronnym płaszczem.

Skład

Cholestrolum 3,0, Paraffinum solidum 15,0, Paraffinum liquidum 64,0, Vaselinum album 18,0

Działanie

Produkt ma postać białej, jednorodnej masy. Doskonale nadaje się do stosowania w formie nieprzetworzonej albo jako składowa innych środków leczniczych. Przyczynia się do silnego natłuszczenia skóry. Wykazuje właściwości ochronne i pokrywa powierzchnię skóry filmem okluzyjnym. Posiada zdolność emulgowania znacznych ilości wody i wodnych roztworów składników leczniczych. Nie wywołuje podrażnień oraz alergii i dlatego polecana jest w przypadku braku tolerancji dla innych maści.

Przeciwwskazania

- nadwrażliwość na substancje składowe produktu

Wskazania

Zaleca się wykorzystywanie maści po trwającym długi czas leczeniu maściami sterydowymi, przy termicznych, mechanicznych i chemicznych uszkodzeniach skóry, w zaniku i zniszczeniu skóry, a także dermatitis atopica (AZS). Maść polecana do sporządzania maści bezwodnych, kremów, past, maści uwodnionych. Stosować można również w postaci nieprzetworzonej.

Sposób użycia

Stosować zewnętrznie. Niewielką ilość maści rozprowadzić w miejscach chorobowo zmienionych. Wykorzystywać zgodnie z ustaloną recepturą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować