Vitaminum B compositum, (Polfa-Warszawa)

  • Producent: POLFA WARSZAWA
  • Model: 50 tabletek drażowanych
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 1
  • £1,49

  • Vitaminum B compositum, (Polfa-Warszawa)

Witaminy zawarte w leku biorą udział w procesach zachodzących w organizmie takich jak: oddychanie tkankowe czy przemiana mediatorów ośrodkowego układu nerwowego. Preparat przeznaczony jest do stosowania głównie po przebytych chorobach, infekcjach lub stresie.

Skład

1 tabletka zawiera:

3 mg witaminy B1, 5 mg witaminy B2, 5 mg witaminy B6, 40 mg witaminy PP, 5 mg pantotenianu wapnia oraz substancje pomocnicze: laktozę jednowodną, powidon K-25, talk, magnezu stearynian, sacharozę, karmelozę sodu, powidon K-30, krzemionkę koloidalną bezwodną, polisorbat 80, tytanu dwutlenek, talk, lak żółcieni pomarańczowej, wosk Capol.

Wskazania

Vitaminum B compositum w drażetkach zaleca się w okresach rekonwalescencji i po przebytych chorobach lub stresie. Preparat można zażywać także wspomagająco podczas stosowania leków moczopędnych, przed i po zabiegach chirurgicznych, po przebytej kuracji antybiotykowej, w zaburzeniach czynności układu pokarmowego z towarzyszącą długotrwałą biegunką, w przewlekłych chorobach, m.in. w cukrzycy, zakażeniach, stanach zapalnych skóry oraz chorobach psychosomatycznych. Witaminy z grupy B łatwo rozpuszczają się w wodzie oraz nie kumulują się w organizmie, ponieważ nadmierne ilości są wydalane w moczu.

Dawkowanie

dorośli: od 3 do 5 razy na dobę po 1 tabletce drażowanej.
dzieci: od 1 do 3 razy na dobę po 1 tabletce drażowanej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować