Carbo Activ, węgiel leczniczy, 20 kapsułek

  • Producent: AFLOFARM
  • Model: 20 kapsułek twardych
  • Typ: Produkt leczniczy
  • £2,79

Produkt niedostępny
  • Carbo Activ, węgiel leczniczy, 20 kapsułek

Carbo Activ to węgiel leczniczy w kapsułkach, będący najsilniejszym środkiem adsorbującym stosowanym w lecznictwie. Do stosowania na zatrucia pokarmowe i biegunkę.

Skład

1 kapsułka zawiera substancję czynną - węgiel leczniczy 200 mg i substancje pomocnicze - żelatynę, tytan dwutlenek, żółcień chinolinowa, indygotynę do 300 mg.

Działanie

* Węgiel leczniczy adsorbuje na swojej powierzchni wszystkie substancje znajdujące się w przewodzie pokarmowym, w tym toksyny bakteryjne, utrudniając ich wchłanianie z przewodu pokarmowego, także zatrzymuje na swojej powierzchni drobnoustroje (bakterie, grzyby).
* Adsorbcji ulega również większość stałych produktów leczniczych (salicylany, barbiturany, benzodiazepiny, fenotiazyny, klonidyna, kokaina, środki pobudzające OUN, glikozydy nasercowe, niesterydowe leki przeciwzapalne, nikotyna, paracetamol, inhibitory MAO, propranolol, fenytoina, środki blokujące receptory beta-adrenergiczne, chinina, związki purynowe, zidowudyna).
* Węgiel nie adsorbuje rozpuszczalników organicznych (w tym alkoholi), słabo adsorbuje sole mineralne rozpuszczalne w wodzie.
* Węgiel leczniczy nie wchłania się z przewodu pokarmowego - wydala się w całości z kałem.

Wskazania

* zatrucia pokarmowe,
* biegunki,
* pomocniczo we wzdęciach,
* w zatruciach lekami i substancjami chemicznymi w porozumieniu z lekarzem.

Dawkowanie

Stosować doustnie u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.
* W lżejszych zatruciach pokarmowych (z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej) - 4-6 kapsułek, kilka razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.
* W poważniejszych przypadkach biegunki - zawartość 15-30 kapsułek wysypać do niewielkiej ilości wody, przyjmować zawiesinę co godzinę (3-4 razy), aż do ustąpienia objawów.
* W przypadku zatruć chemicznych i w zatruciach lekami - przyjąć po 10 kapsułek węgla, popijając wodą, powtórzyć tę dawkę kilkakrotnie. Zawiadomić lekarza, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.
* W poważniejszych zatruciach - jednorazowo 4-10 g węgla leczniczego (zawartość 20-50 kapsułek) w postaci zawiesiny w wodzie. Zawiesina może być podawana sondą żołądkową podczas płukania żołądka.
* U dzieci powyżej 1 roku życia w przypadku zatruć lekami lub substancjami chemicznymi podaje się jednorazowo 10-20 kapsułek.
* U dzieci poniżej 4 roku życia zawartość kapsułek wsypać do niewielkiej ilości wody i podać w postaci zawiesiny.
* U niemowląt w przypadku zatruć podaje się jednorazowo 1 g (zawartość 5 kapsułek) na 1 kg masy ciała.

Przeciwwskazania

* nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku,
* nie stosować u osób nieprzytomnych, u których nie zabezpieczono dróg oddechowych,
* nie stosować u niemowląt.

Działania niepożądane

Po zastosowaniu znacznych ilości węgla leczniczego obserwuje się zaparcia.

Uwagi

* Jeśli biegunka nie ustępuje po podaniu węgla leczniczego, zasięgnąć porady lekarza.
* Lek przechowywać w zamkniętych opakowaniach, w temperaturze 15-25 stopni Celsjusza.
* Chronić od światła i wilgoci.
* Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
* Węgiel leczniczy podany jednocześnie z innymi lekami, znacznie osłabia ich wchłanianie z przewodu pokarmowego, a co za tym idzie ich działanie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować