Febrisan Zatoki, (500mg + 25mg + 5mg), tabletki powlekane

  • Producent: TAKEDA
  • Model: 12 tabletek
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 10
  • £3,39
  • £2,99

  • Febrisan Zatoki, (500mg + 25mg + 5mg), tabletki powlekane

Febrisan Zatoki zawiera trzy substancje czynne – paracetamol, kofeina i fenylefryna to cios wymierzony w grypę i przeziębienie. Jedna tabletka zawiera składniki, które pomogą zwalczyć gorączkę, bóle mięśniowe, a także udrożnią nos i ułatwią oddychanie.

Skład

Substancje czynne w 1 tabletce: paracetamol – 500mg, kofeina – 25mg, fenylefryna – 5mg. Substancje pomocnicze: powidon, krospowidon, skrobia kukurydziana żelowana, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu sterylofumaran. Składniki otoczki: Opadry II Yellow (hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek (E171), talk, maltodekstryna, trójglicerydy nienasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, żelaza tlenek żółty (E172), żółcień chinolinowa (E104)); otoczka Opadry Fx Yellow (karmelowa sodowa, maltodekstryna, glukoza jednowodna, krzemian glinowo-potasowy (E555), dwutlenek tytanu (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), lecytyna sojowa).

Działanie

Działanie Febrisanu Zatoki opiera się na połączeniu trzech różnych substancji aktywnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. W mózgu i w rdzeniu kręgowym blokuje aktywność cyklooksygenazy 2 (COX-2), enzymu uczestniczącego w procesie syntezy prostaglandyn. Paracetamol nie wpływa negatywnie na śluzówkę żołądka ani na proces krzepnięcia krwi. Kofeina wzmacnia przeciwbólowe działanie paracetamolu oraz stymuluje ośrodkowy układ nerwowy. Fenylefryna pomaga udrażniać przewody nosowe oraz zmniejsza obrzęk i przekrwienie błon śluzowych. Febrisan Zatoki działa skutecznie i szybko, już ok. 30-60 minut od zażycia.

Zastosowanie

Febrisan Zatoki polecany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy (ból głowy, dreszcze, gorączka, ból gardła, bóle mięśniowe, katar, obrzęk błon śluzowych nosa i zatok przynosowych).

Uwaga

Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; nadciśnienia tętniczego; tętniaków; nadczynności tarczycy; choroby serca; ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby; cukrzycy; wrodzonego niedoboru enzymu: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; leczenia inhibitorami MAO oraz przez okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, beta-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, zydowudyną; jaskry z wąskim kątem przesączania; ciąży i okresu karmienia piersią; choroby alkoholowej; u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Sposób użycia

Dzieci od 12. roku życia, dorośli: zaleca się zażywać 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Najlepiej po posiłku, popijając dużą ilością wody. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę. Nie przyjmować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub 5 dni w przypadku bólu bez konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą wystąpić niepożądane reakcje: pokrzywka, wysypka, rumień; obrzęk naczynioruchowy; zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: napad astmy oskrzelowej; zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, objawy uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby; zaburzenia układu nerwowego: bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, lęk, niepokój, drżenia mięśniowe, drażliwość, niemożność skupienia uwagi; zaburzenia serca: niewielkie podwyższenie ciśnienia tętniczego, obniżenie ciśnienia tętniczego aż do objawów wstrząsu, przyspieszenie akcji serca; zaburzenia krwi i układu chłonnego: neutropenia, trombocytopenia i agranulocytoza; zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa, zaburzenia w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu, zwłaszcza u pacjentów z rozrostem gruczołu krokowego.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: zatoki, zatoki przynosowe, ból zatok