Tantum Flu 600mg+10mg, o smaku pomarańczowym, 10 saszetek

  • Producent: ANGELINI PHARMA
  • Model: 10 saszetek
  • Typ: Produkt leczniczy
  • Stan magazynowy: 5
  • £5,99

  • Tantum Flu 600mg+10mg, o smaku  pomarańczowym, 10 saszetek

Tantum Flu to skuteczny lek dostępny bez recepty. Łagodzi objawy zarówno przeziębienia, jak i na grypy. Jeden środek na obie choroby, których symptomy są bardzo podobne i często nie jesteśmy w stanie postawić jednoznacznej diagnozy. Zamiast zastanawiać się co nam dolega, lepiej szybko działać. Rozwiązaniem jest Tantum Flu.

Tantum Flu zawiera połączenie dwóch aktywnych substancji: paracetamolu i chlorowodorku fenylefryny. Paracetamol – zmniejsza gorączkę oraz bóle mięśni, głowy czy gardła czyli główne objawy zarówno przeziębienia jak i grypy. Fenylefryna – obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu udrażnia go i zmniejsza uciążliwy katar. Tantum Flu przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 12 lat i dorosłych. Lek dostępny jest w postaci proszku do rozpuszczania w wodzie (gorącej lub o temperaturze pokojowej).

Tantum Flu o smaku pomarańczowym, 600 mg + 10 mg (Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum),proszek do sporządzania roztworu doustnego, w saszetce.

Skład

1 saszetka zawiera 600mg paracetamolu i 10mg fenylefryny chlorowodorku (co odpowiada 8,2mg fenylefryny), substancje pomocnicze:  sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, kwas askorbowy, krzemionka koloidalna bezwodna, aromat czerwonej pomarańczy, kurkumina proszek 5% P-WD (kurkumina E 100 + syrop glukozowy wysuszony).

Wskazania

Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa oraz w celu obniżenia temperatury.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka choroba niedokrwienna serca lub zaburzenia czynności układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, u pacjentów stosujących inhibitory monoaminooksydazy oraz w ciągu 2 tygodni po ich odstawieniu, jednoczesne stosowanie innych leków sympatykomimetycznych, uwzględniając leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa i oczu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku od 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin. Rozpuścić zawartość 1 saszetki w szklance gorącej lub zimnej wody (około 150ml), ewentualnie dosłodzić do smaku.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować