Blizan, silikonowy żel na blizny, hipoalergiczny, 50g Termin ważności 09.05.2020

  • Producent: ARTESPHARM
  • Model: 50 g
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 4
  • £14,99
  • £14,79

  • Blizan, silikonowy żel na blizny, hipoalergiczny, 50g   Termin ważności 09.05.2020

Blizan silikonowy żel na blizny, hipoalergiczny, przeźroczysty, szybko wysychający preparat, przeznaczony do leczenia blizn różnego pochodzenia: pooperacyjnych, pooparzeniowych oraz purazowych, rozstępowych.

Zastosowanie

Do leczenia blizn.

Właściwości

Żel Blizan wykazuje korzystny wpływ na prawidłowe bliznowacenie biznowców (keloidów), blizn przerostowych, blizn pooperacyjnych plastycznych i chirurgicznych, blizn pooparzeniowych, pourazowych, blizn po zabiegach terapii laserowej, blizn po cesarskim cięciu, rozstępów powstałych w wyniku ciąży, zmian wagi lub okresów szybkiego wzrostu podczas dojrzewania, a także blizn potrądzikowych. Żel tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, która pomaga utrzymać właściwą wilgotność skóry. Preparat zmiękcza, uelastycznia i wygładza bliznę - sprawia, że blizny stają się mniej przebarwione, a tym samym mniej widoczne. Dodatkowo, żel eliminuje świąd i zauważalnie redukuje uczucie napięcia. Żel jest hipoalergiczny, przezroczysty i  szybko wysycha. Na jego warstwę po wyschnięciu można stosować kosmetyki.

Stosowanie

Żel przeznaczony do stosowania zewnętrznego na skórę w miejscu blizny. Można go stosować na każdą świeżą bliznę tuż po zagojeniu się rany na nieuszkodzoną skórę jak również na stare blizny. Najkorzystniej stosować go w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany.
Należy wycisnąć odrobinę żelu i delikatnie rozprowadzić go po całej powierzchni blizny. Można następnie przez około minutę prowadzić masaż rozcierając żel - dodatkowo wspomaga to proces gojenia blizn. Pozostawić cienką warstwę żelu do wyschnięcia.
W celu uzyskania optymalnych efektów zaleca się stosowanie żelu Blizan 2 razy dziennie.

Składniki

Mieszanina polisiloksanów.

Ważne wskazówki

Żel dopóki nie wyschnie może pobrudzić ubranie.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować