Dermatix, żel silikonowy do leczenia blizn, 15g Termin ważności 09.2018

  • Producent: HANSON MEDICAL
  • Model: 15 g
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 1
  • £51,59
  • £19,99

  • Dermatix, żel silikonowy do leczenia blizn, 15g   Termin ważności 09.2018

Dermatix jest to przezroczysty, szybko wysychający i utrzymujący odpowiednią wilgotność skóry żel silikonowy do stosowania miejscowego na skórę. Stosowany jest w leczeniu blizn poooperacyjnych, pooparzeniowych i pourazowych. Wskazano, że Dermatix spłaszcza, zmiękcza i wygładza blizny, łagodzi świąd i uczucie dyskomfortu oraz zmniejsza stopień odbarwienia skóry. Dermatix żel łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry, w tym twarz, okolice stawów i zgięć oraz szybko wysycha pozostawiając niewidoczną błonę. Dermatix został opracowany przy użyciu tych samych długich łańcuchów polimerowych, jakie są zawarte w opatrunkach z żelu silikonowego.

Wskazania

Dermatix jest stosowany w leczeniu blizn po zakończeniu gojenia rany, gdy skóra jest nieuszkodzona oraz  w zapobieganiu nieprawidłowemu bliznowaceniu w postaci bliznowca (keloid) lub blizny przerostowej. Dermatix jest stosowany do blizn powstałych w wyniku gojenia ran pooperacyjnych, pourazowych i pooparzeniowych.

Sposób użycia

Leczoną powierzchnię należy umyć, następnie wysuszyć. Następnie należy delikatnie wmasować w bliznę niewielką ilość żelu. Żel należy stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem). Na wyschniętą warstwę żelu można stosować kosmetyki. Dermatix można stosować u dzieci.

Skład

Polisiloksan oraz substancje pomocnicze.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: żel silikonowy, blizna, keloid, bliznowiec, oparzenie