Efferalgan Vitamin C, 330 mg + 200 mg, tabletki musujące

  • £4,79
  • £4,49

  • Efferalgan Vitamin C, 330 mg + 200 mg, tabletki musujące

Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Skład

1 tabletka zawiera:
substancje czynne:
paracetamol 330 mg,
kwas askorbowy (witamina C) 200 mg
substancje pomocnicze:
benzoesan sodu, wodorowęglan potasu, wodorowęglan sodu, sorbitol, kwas cytrynowy bezwodny, poliwidon, dokusan sodu.

Dawkowanie

Dzieci: dawkę ustala się na podstawie masy ciała dziecka. Zalecana dwak dobowa paracetamolu wynosi ok 60mg/kg mc./dobę, należy ją podać w 4 lub 6 dawkach  podzielonych tzn. 15mg/kg mc. co 6 godzin lub 10mg/kg mc. co 4 godziny

Dla dzieci o masie ciala od 27 do 30kg jednorazowa dawka wynosi jedną tabletkę, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 5 tabletek na dobę.

Dla dzieci o masie ciała od 30 do 35kg jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin, nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.

Dla dzieci o masie ciala od 35 do 50kg jednorazowa dawka wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godzin, nie należy stosować więcej niż 7 tabletek na dobę.

Dorośli i dzieci powyżej 50kg: 1 do 2 tabletek jednorazowo, nie stosować więcej niż 12 tabletek na dobę.

Działanie

Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego.
Witamina C jest niezbędna w procesach oksydoredukujących, zachodzących w komórkach organizmu, w  procesach odpornościowych i detoksydacyjnych. Dodatek w preparacie witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych.

Wskazania

    *  bóle różnego pochodzenia (bole głowy, zębów, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne),
    * leczenie objawów stanów grypopodobnych i przeziębienia
    * podwyższona temperatura ciała

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w przypadku:

    * uczulenia na paracetamol lub inne składniki preparatu
    * ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek
    * choroby alkoholowej
    * u dzieci o masie ciała poniżej 27kg
    * u kobie w pierwszym trymestrze ciąży

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić: złe samopoczucie, obniżenie ciśnienia tętniczego, reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), przyspieszenie czynności serca, nudności, wymioty, biegunka, upośledzenie czynności wątroby i nerek (aż do całkowitej niewydolności nerek i wątroby), zwiększona aktywność aminotransferaz wątrobowych, małopłytkowość, leukopenia, neutropenia. Bardzo rzadko reakcje anafilaktyczne (obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, duszność, obniżenie ciśnienia tętniczego, objawy wstrząsu anafilaktycznego, obrzęk Quinckego). Duże dawki kwasu askorbinowego (większe niż 1 g/dobę) mogą zwiększać ryzyko wystąpienia kamicy szczawianowej i moczanowej. Stosowanie witaminy C u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej może spowodować wystąpienie niedokrwistości hemolitycznej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Stosowanie preparatu u kobiet w II lub w III trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko w razie zdecydowanej konieczności. Stosowanie w I trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować

Tagi: grypa, przeziębienie, ból zębów, nerwoból, ból głowy