Koszyk jest pusty!
Ilość recenzji: 0 / Napisz recenzję
Płyn Aromatol to lek stosowany tradycyjnie, będący alkoholową mieszaniną lewomentolu i olejków eterycznych. Stosowany w formie inhalacji na katar i kaszel, działa wspomagająco w przeziębieniu. Przyjmowany doustnie pomaga w dolegliwościach trawiennych, a także może być stosowany do płukania gardła. Aromatol to lek do nacierań, który łagodzi również bóle głowy i mięśni.
Substancjami czynnymi jest mieszanina etanolowa lewomomentolu i olejków eterycznych.
100 g roztworu zawiera:
Substancje pomocnicze: etanol 96%, woda oczyszczona. Zawartość etanolu 63,0 – 72,0 % (v/v).
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie Aromatolu dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat zależy od wskazania medycznego.
Stosowanie na skórę:
Do płukania gardła:
Stosowanie w postaci inhalacji (przy przeziębieniu):
Stosowanie doustne: W dolegliwościach trawiennych (np. niestrawności, wzdęciach) 1 do 3 razy na dobę przyjmować 10 do 15 kropli leku zmieszanych z wodą.
Działanie leku Aromatol opiera się na tradycyjnym zastosowaniu składników. Lek jest alkoholową mieszaniną mentolu i olejków eterycznych: olejku cytrynowego z cytryny zwyczajnej (Citrus limon), olejku cynamonowego z kory cynamonowca cejlońskiego (Cinnamomum zeylanicum), olejku z mięty polnej (Mentha arvensis), olejku lawendowego z lawendy lekarskiej (Lavandula officinalis), olejku cytronelowego z palczatki cytronelowej (Cymbopogon nardus) i olejku goździkowego z goździkowca korzennego (Caryophylus aromaticus). Mentol wykazuje działanie żółciopędne i spazmolityczne.
Aromatol stosowany jest tradycyjnie:
Kiedy nie stosować leku Aromatol:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Niekiedy u osób wrażliwych kontakt z olejkami eterycznymi może powodować skórne odczyny uczuleniowe, a czasami także zaburzenia układu oddechowego (np. kaszel, skurcz oskrzeli).
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Alkohol zawarty w leku może wzmacniać lub osłabiać działanie innych leków.
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować u dzieci poniżej 12 lat, ze względu na zawartość etanolu oraz niepełne dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności.
Stosowanie leku może ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Tagi: przeziębienie, rozgrzewające, przeciwbólowe, ból mięśni, bóle stawów, rozkurczowe, wzdęcia