Help4Skin, żel, gojenie ran, 20g

  • Producent: POLPHARMA
  • Pojemność: 20 g
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 12
  • £7,59

  • Help4Skin, żel, gojenie ran, 20g

Help4Skin Gojenie Ran spray to wyrób medyczny, który w sposób pośredni przyspiesza gojenie ran poprzez regulację ich mikrośrodowiska. Produkt zawiera karbomer stabilizowany karnozyną, peptydem występującym naturalnie w skórze. W przypadku ran suchych takich jak otarcia i rany chirurgiczne ma działanie okluzyjne: hamuje parowanie i zmniejsza utratę płynu przez naskórek. Karnozyna buforuje kwaśne polimery, dzięki czemu działa jako przeciwutleniacz. Karbomer pochłania nadmiar płynu z wilgotnych, sączących się ran oraz schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem i/lub bandażem.

Zastosowanie

Rany, otarcia, odleżyny.

Sposób użycia

Dokładnie umyć ręce przed i po użyciu preparatu na ranę.

Zamknięte rany:

oczyścić i zdezynfekować leczony obszar. Nałożyć preparat na ranę, nie dotykając jej końcówką aplikatora. W razie potrzeby założyć bandaż lub plaster.
 
Otwarte rany:

oczyścić i zdezynfekować leczony obszar. Dokładnie i delikatnie osuszyć sterylną gazą. Nałożyć grubą warstwę preparatu (0,5 - 0,75 cm) na ranę, nie dotykając jej końcówką aplikatora. Założyć plaster lub bandaż. Zmieniać żel i plaster lub bandaż przynajmniej raz dziennie. Zmniejszyć ilość stosowanego preparatu, gdy na ranie pojawi się strup.
W przypadku oparzeń należy najpierw przemyć wodą, następnie przejść do następnych punktów.

Składniki

Kwaśny koloidalny karbomer, karnozyna, woda, benzoesan sodu, sorbinian potasu.

Przeciwskazania

Nie stosować na twarz, oczy, powieki oraz błony śluzowe. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub uczulenia na którykolwiek ze składników.

Ważne wskazówki

Stosować u dzieci powyżej 2 lat.
Do stosowania zewnętrznego.
Przechowywać w temperaturze między 5 a 25 stopni Celsjusza.
Trzymać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować