Alco%TEST, test do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, 1 test, (Domowe Laboratorium)

  • Producent: HYDREX
  • Model: 1 test
  • Typ: Wyrób medyczny
  • Stan magazynowy: 3
  • £3,99

  • Alco%TEST, test do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, 1 test, (Domowe Laboratorium)

Zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, mieszcząca się w granicach od 0,2 do 0,5 promila, powoduje wyraźne opóźnienie czasu reakcji, a przez to utrudnia prowadzenie pojazdów mechanicznych i stwarza zagrożenie na drogach.

Kierowcy nie są w stanie samodzielnie stwierdzić, ile spożytego alkoholu znajduje się jeszcze w ich organizmie. Pomocne są tutaj testy umożliwiające sprawdzenie trzeźwości.

Do wykonania tego typu pomiaru idealnie nadaje się certyfikowany Alco%TEST. W zaledwie 2 minuty możemy zobaczyć, czy nasz organizm wydalił już alkohol i tym samym potwierdzić naszą gotowość do jazdy samochodem!

To nowoczesne i wygodne narzędzie diagnostyczne. W zestawie znajduje się szklana rurka wypełniona granulatem adsorpcyjnym i reagentem, wyposażona w filtry oraz 2 nasadki zabezpieczające.

Jak dokonać pomiaru Alco%TESTEM?

Należy wcisnąć równocześnie dwie nasadki zabezpieczające znajdujące się na obu końcach rurki. Następnie po uprzednim głębokim wdechu, wkładamy czerwoną nasadkę do ust i dmuchamy w nią nieprzerwanie przez minimum 10 sekund.

W żadnym wypadku nie można wciągać powietrza z powrotem. Po 2 minutach sprawdzamy kolor kryształków, porównując go z dołączoną do zestawu skalą. Brak zmiany równoznaczny jest z wynikiem negatywnym i brakiem alkoholu w organizmie.

Należy pamiętać, że badanie można przeprowadzić najwcześniej po 20 minutach od ostatniego spożycia alkoholu.

Chwila poświęcona na Alco%Test może uratować życie zarówno Twoje, jak i innych uczestników ruchu! Jeśli spożywałeś alkohol, nawet dzień wcześniej, zawsze sprawdź swoja trzeźwość, zanim usiądziesz za kółkiem!

Napisz recenzję

Musisz zalogować się lub zarejestrować się aby móc recenzować